Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun firmasına karşı açtığı davaya rağmen, Ripple bir fintech firması olarak hizmetlerini genişletmeye devam ediyor.

RippleNet geçtiğimiz aydan bu yana 15 yeni müşteriye imza attı. Bir çok borsa XRP işlemlerini durduracağını açıklasa da SEC’in düzenleyici sorunlarıyla karşılaşma korkusu ile operasyonlarını Asya tarafında genişletti. Ripple CEO’su nun verdiği bir röportajda mevcut durum açıklamalar yapan CEO şunları söylemiştir;

“Asya Pasifik’te (APAC) dijital finansal hizmetler ve ödemelerin birlikte çalışabilirliğine yönelik artan talep, RippleNet’in bölgedeki birçok KOBİ, fintech ve PSP (ödeme hizmeti sağlayıcıları) arasında benimsenmesini daha da teşvik ediyor.”

CDBC Çalışmalarına Ortak Olma

Ripple son zamanlarda ödemeler tarafında yoğunlaşsa da ilerleyen süreçte ülkelerin CDBC geliştirmelerinde etkili rol oynayabilir. Hali hazırda geliştirilmiş bir ürün sahibi olan ve sektör içerisinden gelen ekibi ile oldukça fazla bir yatırımcı kitlesi elde eden bu kripto paranın yöneticileri CDBC geliştirme süreçlerinde rol oynayabilir.

Merkez bankası sabit kripto paralarına odaklanan ripple ekibi ilerleyen süreçte diğer merkez bankaları ile çalışabilir. Fakat XRP ve RippleNet yapısının tamamen ayrı olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısı ile bu çalışmalar muhtemelen XRP Fiyatı üzerinde etki etmeyecektir.

Ripple alt yapısını CDBC’ler üzerine yönlendiren ve köprü görevi oluşturmayı düşünen ekibin ne kadar başarılı olacağı ise bilinmemektedir.

Ripple Asya’da çok talep görüyor

ABD tarafında SEC tarafından hedef tahtasına oturtulan ripple şirketi ve XRP kripto para birimi, Asya’da tam tersine genişlemeci politikasını sürdürüyor. Merkez bankalarının CDBC’lere artan talebi, ödemelerde dijitalleşme açısından oldukça önem taşıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz