Stake DAO (SDT) yeni bir kripto para çıkardı. NFT’lere yatırım yapabilme özelliği olan bu protokol, kripto para piyasasındaki insanlara reklam amaçlı kripto paralarını dağıttı. Bedava kripto para ve havadan gelen kripto para olarak adlandırılan “Airdrop” kripto para meraklılarının talep edilmesi halinde hesaplarına yatırılıyor. Farklı şartlar altında farklı ödüller dağıtan Stake DAO airdrop detayına ve projenin neyi amaçladığına dair inceleme yazımızda stake dao’ya dair her şeyden bahsedeceğiz.

Stake DAO bir yönetişim protokolüdür. Yönetime katılmak isteyen insanlar bu kripto paraya sahip olmalıdır. İnsanlara yönetişime katılma şansı veren bu kripto paranın şartları ise şu şekildedir:

– Aşağıda belirtilen kripto paraların yönetişim rollerinde yer almak en öncelikli koşuldur. Yönetişim modellerinde oylama yapan kullanıcılar bu kripto para airdrobuna katılmaya hak kazanmışlardır.

 • Gitcoin Round 8 Bağışcısı (39% airdrop)
 • $JULIEN tutanlar (5% airdrop)
 • Addresses kaydı yapanlar (5% airdrop) (REKHQ)
 • Lido konratına deposit edenler( 5% airdrop)
 • Arbitrage DAO kullanıcıları (1% airdrop)
 • Yönetişim modellerine katılan insalara (45% airdrop)
 • Aave
  Aavegotchi
  Aragon
  Aragonchina
  Archerdao
  Badgerdao
  Balancer
  Cartel
  Cover
  Cream
  Curve
  D5
  Dai
  Dollar protocol
  Eth
  Farm
  Gnosis
  Honeyfinance
  Kleros
  Lexdao
  Metafactory
  Mstable
  Pickle
  Pooltogether
  Rarible
  Sushipowah
  Uniswap
  Yamv2
  Yearn


  Yazımızdaki başlıkta 350 dolarlık airdrop demiştik, yazımızın yazıldığı tarihte 21.01.2021’de 69 SDT Token’a denk gelmektedir. SDT Fiyatı ise 5.1 Dolar’dır. Bu miktar sadece herhangi bir yönetişimde rol oynayan kripto para yatırımcısı için gönderilen miktardır. Diğer ağırlıkları sahip insanların airdrop miktarı daha fazla olabilmektedir.

  Eğer bu protokollerin yönetişiminde yer aldıysanız stakedao sitesine girdikten sonra sol üstte kazandığınız miktar yazmaktadır. Bu kripto paraları çektikten sonra uniswap merkezsiz borsasında kolaylıkla bozdurabilirsiniz. Kripto para ile ilgilenen ve öğrenmeye çalışan insanları motive eden bu airdroplar ilerleyen süreçte daha da fazla artabilir. Bu sayede öğrenirken kazanan insanların kripto para piyasasına da motivesi artmaktadır.

Stake DAO ile Hangi NFTs’lere Yatırım Yapılabilir?

StakeDAO ile Sorare, Axie Infinity, Cometh  NFT hedge fonlarına yatırım yapılabilmektedir. Merkezi olmayan ve tamamen güvenli olarak NFTs yatırımları yapabilmenizi sağlayan bu platform oldukça popüler olmaya aday projelerden biridir.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz