Tayland kripto hayat

Tayland düzenleyici kurumundan gelen son habere göre, NFT, taraftar token ve meme coin ticaretinin yasaklanacağı açıklandı. Bu kripto birimleri alınamayacak satılamayacak ve ticareti yapılamayacaktır.

Bir takım borsa kripto paralarına da yasak getiren Tayland SEC, taraftar token, NFT ve Meme kripto paralarının işlevlerinin olmadığını düşünüp bu adımı atmıştır.

Tayland’ın Meme kripto paralarını yasaklayacak

Tayland’ın şaka amaçlı çıkan meme kripto paralarına karşı aldığı tavır oldukça iyimser bir bakışıdır. Meme kripto paraları piyasayı istismar eder ve bir tip piramit sistemi oluşturulur.

Kripto dijital para piyasasının kötü projelerden temizlenmesini amaçlayan bu karar yatırımcıları korumak için alınmıştır. Tayland tüm kripto paraların ticaretine yasak koymak yerine sadece işlevleri olan kripto paralara yasak koymuştur.

Tayland SEC Neyi Yasaklıyor?

Tayland SEC (düzenleyici kurum), şaka amaçlı kripto paraların bir değer yaratmadığını düşünüyor. Değer yaratmayan bu kripto paraları da haliyle yasaklıyor.

Taraftar kripto paralarına yasak getiren ülke, bu tür kripto paraların kulübe hiç bir katkı sağlamadığını ve kulüp üzerinde kullanıcıların hiç bir ayrıcalık tanımadığını biliyor ve buna göre taraftar kripto paralarına yasak getiriyor.

NFT kripto paralarına da yasak getiren ekip, NFT’nin çok manipüle edilebilir olduğundan bahsediyor. Birbirleriyle bağlantılarının olmamasına dair çekingelere yer verilen bu yönergede NFT’lere de yasak geldi.

Borsa kripto paralarına da yasak getiren Tayland, bu yasağın içerisine Binance, FTX’in sahip olduğu BNB ve FTT gibi kripto paraları da bu yasağa dahil ediyor. Aynı zamanda uniswap gibi merkezsiz kripto borsalarının kripto paralarını da bu yasağa dahil etti.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz