tiktok nft piyasası kripto hayat

Tiktok bugün yaptığı açıklama ile NFT piyasasına gireceğini duyurdu. Tiktok topluluğunu tanımlayan ve yeni kullanıcılara ilham veren ”En iyi anlar” koleksiyonunu piyasaya sürecek olan Tiktok, ilerleyen süreçte bir çok anıları ve paylaşımları NFT haline getirecek.

Büyüyen içerik oluşturucu ekosistemlerine katkıda bulunmak amacıyla çıkaracakları NFT piyasası koleksiyonları, içerik oluşturucuları ödüllendirmek amaçlı çıkarılacaktır.

TikTok NFT’leri, içerik oluşturucuların ürettikleri içeriklerden dolayı tanınmalarına fırsat sağlayıp bu yönde ödüllendirilmelerini ve hayranların TikTok’ta kültürel açıdan önemli bir yere sahip olmaları için bir yol sağlayacaktır.

Tiktok NFT’leri Ethereum ağında piyasaya sürülecektir. Ethereum için Katman-2 ölçekleme çözümü olan StarkWare’in yenilikçi teknolojisini kullanan Immutable X‘i aracı olarak kullanacaklardır. Herhangi bir işlem ücretinin olmadığı bu platform, birçok kripto oyununu ve koleksiyonunu bünyesinde barındırmaktadır.

Tiktok En İyi Anlar Koleksiyonu

TikTok En İyi Anlar, en sevilen içerik oluşturuculardan bazılarının seçildiği bir Tiktok video koleksiyonudur. Her bir NFT, Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante ve Gary Vaynerchuk dahil olmak üzere bu yaratıcıların eğlence, kültür ve TikTok topluluğu genelinde yarattığı içerikleri ödüllendiriyor. Yaratıcı, kültürel etkileriyle tanınan ve bu yönüyle öne çıkan içerik oluşturucular, sınırlı sayıda NFT’lerde COIN ARTIST, x0r, RTFKT, Grimes ve daha fazlası dahil olmak üzere önde gelen NFT yaratıcılarıyla ortaklık kuracaktır.

Gelirler büyük ölçüde doğrudan ilgili içerik oluşturuculara ve NFT sanatçılarına gidecektir. TikTok bu adımıyla NFT hayranlarına ve meraklılarına, sevdikleri içerik oluşturuculara destek olmayı amaçlamaktadır.

Tiktok NFT Oluşturma

Tiktok NFT oluşturma şu anda sadece Tiktok platformunun elinde! İlerleyen süreçte tüm yayıncılara NFT basma yetkisi verilip verilmeyeceği ise merak konusu. Sıfır işlem ücreti ile oluşturulacak NFT’ler ilerleyen süreçte herkes tarafından oluşturulabilir, alınabilir ve satılabilir hale gelmesi beklenmektedir. Bunun için sahip olmanız gereken şey ise sadece merkezsiz (soğuk) cüzdandır!

Önceki İçerikİşviçre, İlk Özel Kripto Fonunu Onayladı
Sonraki İçerikMerkezsiz Finans (DeFi) Uygulamaları ve Ekosistemi 1 Trilyon Dolara Ulaştı!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz