unslashed finans (USF coin) nedir

Unslashed Finance, merkezsiz finansın ihtiyaçlarından olan merkezsiz sigorta protokolüdür. Ethereum ağında kurulmuş ve USF Kripto paraları ile yönetilen bu protokol ETH ile fonlama yapabilmenizi de sağlamaktadır.

Unslashed Finance, kripto para sektöründeki büyük bir soruna çözüm getirerek, risklerden korunmak için merkezsiz sigorta poliçeleri kulanıcılarına sunmuştur. Bu poliçeler çeşitli platformlarda çeşitli riskleri sigortalatma ihtiyacından doğmuştur. Kullanıcılar merkezi olmayan borsalarda işlem yaparken veya çeşitli cüzdanlarda paralarını tutarken bu uygulamaların açıklarını da düşünmek zorunda kalmışlardır.

Çeşitli risk seviyelerinde, merkezi olmayan finans çözümlerini kullanan kullanıcılara “güvende” olma fırsatı tanıyan bu poliçeler “akıllı sözleşmeler” ile düzenlenmiştir. Böylelikle kullanıcıların her hangi bir güvenlik açığına karşı rahat hissetmesini sağlayan bu poliçeler, merkezsiz finansın gelişmesi ile birlikte daha çok benimsendi. Bu benimsenmenin ortaya çıkmasını sağlayan sebeplerin başında ise güvende olma ihtiyacı geldi.

Güvende olmak isteyen kullanıcılar ve çeşitli protokoller bu tür poliçeleri tercih ederken, sektöre aynı zamanda büyük bir yenilik getiren Unslashed Finance (USF Kripto Parası) ile poliçeleri akıllı sözleşmeler ile belirli riskleri belirleyerek ve akıllı sözleşmelerin içine yerleştirerek kolaylıkla insanlara sigortalama yapabilme imkanı tanıdı.

Unslashed Finans ile Merkezsiz Sigortalama Nasıl Yapılır?

Unslashed Finans, kullanıcılarına Uniswap, Ledger, USDT, Binance, Coinbase, Bitfinex, Compound, Maker DAO, Chainlink, Lido gibi sayısız protokoldeki risklere karşı sigorta yapabilmenizi sağlamaktadır.

Likidite sağlayıcılar ETH fonları sağlayarak çeşitli akıllı sözleşmelere para yatırmaktadır. Likidite sağlayıcıların yatırdığı fonlar bu platformda sigorta yapan kullanıcıların herhangi bir zararını kullanılmaktadır.

Spartan Bucket adını verdikleri sigortalama fonuna para yatırabileceğiniz gibi aynı zamanda protokollere de para yatırmak mümkündür. Spartan Bucket’e yatırılan fonlar yine USF sahipleri tarafından risk seviyelerine göre protokolleri sigortalanmak için kullanılmaktadır. Çeşitli protokollere fonları dağıtan USF kripto paralarını tutan kullanıcılar yani “merkezsiz otonom topluluklar”, platformdaki tüm kararlarda etkin bir rol oynamaktadır.

Protokol poliçeleri Ethereum kripto paraları ile sigortalanmaktadır. Aynı zamanda Protokoller satılırken de Ethereum kripto paraları geçerlidir. Satılan poliçelerin ödemeleri yine bu kripto para ile yapılmaktadır.

Unslashed Finance (USF) Likidite Madenciliği Nedir?

Unslashed Finance, sahip oldukları kripto paraların yarısını likidite madenciliği yoluyla dağıtmayı tercih etmiştir. Kullanıcılar bu platforma likidite sağlayarak USF kripto paralarını elde etmeleri mümkündür. 10 yıl boyunca dağıtılacak ulan toplam USF miktarının %50 si, yani 43 milyon USF kripto parası bu şekilde sahipleri ile buluşacaktır. 2031 yılında tüm USF kripto paralarının piyasaya çıkarılması beklenmektedir.

Toplamda 86 Milyon USF kripto parası bulunacaktır. Hem sigortalama gelirlerden elde edeceğiniz gelir hem de USF kripto paralarından elde edeceğiniz gelir anlık olarak hesaplanır ve hesabınıza yatırılır. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise, ister protokollerde sigortalama yapmak, isterseniz de Dao tarafından kontrol edilen Spartan Bucket‘e likidite sağlamak.

Önceki İçerikNFT’ler 2021’de Popülerleşmeye Devam Ediyor
Sonraki İçerikBitcoin Vadeli İşlemleri Tüm Zamanların Yükseğinde!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz