Ödemeler devi VISA, stabil koin (sabit değerli kripto para) olan USDC yi ağlarına entegre ettiklerini açıkladılar. Circle ve Coinbase tarafından geliştirilen merkezsiz, ABD dolarına endeksli kripto para, geleneksel piyasalara entegre yolunda büyük bir adım atıyor.

Visa, USDC kripto parasını almaya ve göndermeye yetkili kredi kartlarını piyasaya çıkaracaktır. Circle basın sözcüsü bir e-posta ile ortalıklığı doğruladı. Şirketler, USDC kabul eden kullanan işletmelere ödeme yapabilmesinin önünü açacak olan bu gelişme ise kripto para dünyasında olumlu karşılandı.

Visa kabul eden her yerde USDC (sabit değerli kripto para) ödemelerinin gerçekleşmesi ile birlikte, USDC’ye olan talep artacaktır. Aynı zamanda USDC’nin işletmelerde kabulünü sağlayacak olan Visa, sektöründe USDC ile ilgili adımı atmış ilk kurum olacaktır.

Visa’yı ”Tüm ağların ağı” olarak konumlandırmayı planlayan Visa, önümüzdeki süreçte yeni kripto para entegre sistemleri geliştirebilir.

ABD’deki yasalar doğrultusunda ”çıkarılacak kartlardaki ödeme sistemleri resmi birbanka tarafından düzenlendikten sonra piyasaya sokulabileceği” gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile Circle’nin bir banka ile ortalık veya işbirliği yapacağı beklenmektedir.

Alternatif ödeme sistemlerinin yükselme dönemine girdiğinden bahsetmek yanlış olmaz. Visa, paypal gibi ödeme sistemleri tarafından benimsenen kripto paralar oldukça popüler hale gelmeye başlıyor. Kullanıcıların alternatif ödeme yöntemlerini tercih etmeleri ise gittikçe artmaktadır.

Alternatif ödeme sistemlerine olan talep arttıkça yeni iş birlikleri gelebilir. Fakat şu anda USDC ödemeler sisteminde güzel bir alternatif oluşturacağa benziyor. Ethereum ağını kullanan USDC, Ethereum 2.0’ın gelmesi ile birlikte daha az maliyetli olacaktır. Şu anda USDC ile ödemeler 20 saniye kadar düşük bir kısa zamanda gerçekleşiyor. Aynı zamanda USDC gönderme ücretlerinin centler ile ifade edildiğini ise unutmamak gerekir.

Uluslar arası ve günlük hayatta alış veriş için kullanılabilecek olan USDC, harcanmadan önce ulusal para birimine çevrildikten sonra harcanabilecektir.

Önceki İçerikSushiSwap (SUSHI ve xSUSHI) Coin Nedir? Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerikNuCypher (NU koin) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz