Warren Buffet’in Altına Yönelmesi dolaylı olarak Bitcoin’i yükseltebilir!

Warren Buffet banka hisselerini satarak altın şirketi satın almasının Bitcoin’i yükseltebileceğini söyleyen yatırımcılar çoğunlukta!

Warren Buffet’in bu alımı Bitcoin’in yükselişini tetikleyebileceği algısı son zamanlardaki Bitcoin ile Ons altının arasındaki ilişkinin belirginleşmesi ile birlikte dolaylı yoldan Bitcoin’i artırabileceği yatırımcıların öngörüleri içerisine sokmaktadır.

Warren buffet’in sahibi olduğu  Berkshire Hathaway şirketi 503 milyar dolarlık değeri ile banka hisselerinden geri çekilmesi ve altına yönelmesi insanların bankalara olan endişelerini dahi artırmış durumda!

Global fon yönetim şirketlerinin yaklaşık 100 trilyon dolarlık bir hacim yarattıkları bilinmektedir. Fon yönetim şirketleri varlıklarının henüz %1 ile altın alıyorlar. Altına yönelim arttıkça ve Bitcoin ile korelasyonu arttıkça bunlar elbetteki fiyatlara yansıyacaktır.

Mart ayında finansal piyasalar ile kripto para piyasasının beraber düşüşünün ardından bitcoin ve altının benzer şekilde yükselişi daha fazla yatırımcının Bitcoin’in bir değer saklama aracı gördüğünü göstermektedir.

Türkiye’de Bitcoin Yatırımı

Kripto paraların içerisinde Bitcoin bir altın gibi görününmesi insanların arasında yaygınlaşması ile beraber geleneksel piyasada alım satım yapan insanların bu piyasaya yönelmesini kolaylaştıracak ve güven sağlamasına olanak tanıyacaktır.

Ülkemizde altın tutan insanların sayısı ile Bitcoin tutan insan sayısını karşılaştırdığımız zaman ise Bitcoin in hala keşfedilmemiş bir cevher olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Küresel krizin ayyuka çıkması ile beraber altına yönelim arttıkça insanların ”güvenli liman” algısı ile daha fazla Altın ve Bitcoin biriktirmesi gözlemlenebilir.

Bitcoin’e artan talep insanların gözünde kripto paraların dahada fazla güven sağlayarak daha fazla hayatımıza girmesine olanak tanıyacaktır. Dolayısıyla en erken benimseyen insanların daha fazla kazanç sağlayabileceği ise gözden kaçmamalıdır.

Bitcoin’in saklama ve taşıma maliyetlerinin düşük olması ise insanlar cezbeden başka bir seçenek olabilir!

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz