Rusya merkezli bir blockchain platformu olan Waves, merkezi olmayan uygulamaları (dapp) geliştirme ve çalıştırma sürecini kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir Web 3.0 uygulamaları ve merkezi olmayan akıllı sözleşmeler ve çözümler ağıdır.

Platformun misyonu, merkezi sistemlerden merkezi olmayan sistemlere geçişi hızlandırmayı ve bireyin; kendi parası, varlıkları, kişisel verileri ve mahremiyeti üzerinde tam kontrole sahip olmayı hedefleyen bir ekosistem oluşturmaktır.

2016 yılında piyasaya sürülen Waves, o zamandan beri birkaç blok zinciri tabanlı çözüm yayınladı. Waves teknolojisi, blockchain sistemlerinin özelliklerinden yararlanmak isteyen geliştiricilerin ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Waves Kripto Parası Nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse, Waves coin, diğer kripto paralar gibi belirli bir değeri alıp satmak için kısaltma olarak “WAVES” olarak kullanılan bir kripto para birimidir. Waves’in yapısı Bitcoin’de olduğu gibi açık kaynaklıdır. Ayrıca yapılan her transferi görmenizi sağlayan bir yapıya sahiptir.

WAVES, Waves ağının sürdürülmesinde ve işletilmesinde önemli bir rol oynar. WAVES, özel belirteçler oluşturmak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Ek olarak, WAVES jetonlarının arzı sınırlıdır. Tüm zaman boyunca sadece 100 milyon WAVES olacak.

Waves, diğer kripto para birimleri gibi Blockchain altyapısını kullanır. Onu diğer kripto para birimlerinden ayıran az sayıdaki özelliği nedeniyle mutlaka Blockchain’e ihtiyaç duymaz. Waves coin, Bitcoin ağındaki düğümler yerine düğümleri birleştiren bir algoritma yapısına sahiptir. Diğer bir açıklaması; ağdaki tam düğümlerle çalışmak yerine hafif ve tam düğümleri birleştirmesidir. Bu sayede işlem geçmişine gerek kalmaz. Kısacası basit veriler kullanarak ağ üzerindeki işlemleri gerçekleştirir.

Waves coin nasıl alınır?

Waves’i kripto para borsalarından alabilirsiniz. Lütfen kullandığınız kripto para borsasının güvenilir olduğunu unutmayın.

Waves, bugün dünyada en çok işlem gören kripto para birimlerinden biridir. 260 milyon dolarlık piyasa değeri ile ilk 60 kripto para biriminden biri olan Waves, dünyanın en popüler borsalarında listeleniyor. Binance, Kraken, Huobi, OKEx, Bittrex bunlardan birkaçı.

Waves’i bu platformlardan değil, aynı zamanda Waves’in kendi platformundaki merkezi olmayan değişim Waves Exchange’den de satın alabilirsiniz. Fakat bunun için bir waves cüzdanını ve içerisinde wavesin desteklediği kripto paralardan bulunmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz