WOZX kripto parası piyasaya çıkması ile birlikte adından söz ettiriyor. Efforce şirketi blok zincir teknolojisini kullanarak enerji verimliliği sağlamak için yola çıktı. Apple eski ortağının da ortakları içinde bulunduğu bu proje kripto para piyasasına çok hızlı bir giriş yaptı.

Enerji verimliliği çözümleri yıllık olarak %10 büyümeye sahip bir sektördür. Bu sektörün büyüklüğü ise yaklaşık olarak 250 milyar dolardır. Yüksek enerji standartlarında üretilmeyen projelerde enerjiler yok olup gitmektedir. Efforce şirketinin amacı ise blok zincir tabanlı platformu sayesinde elde edilen tasarrufların belgelendirilmesine olanak sağlayan ölçümlerin kayıtlarını kamuya açık ve değişmez hale getirmektir.

Sahip oldukları platform enerji arzını ve talebini birbirine bağlayarak bu pazara herkesin erişebilmesini sağlar. Kamuya açık olan bilgiler herkes tarafından görülebilir hale gelmesi ve ticaretinin yapılması insanların ucuz enerjiye ulaşımını sağlayacaktır.

Şu anda enerji piyasasından dışlanmış milyonlarca insan bu platforma erişebildiğinde, maliyetler düşecektir. EFFORCE sayesinde , binalarında veya endüstriyel süreçlerinde enerji iyileştirmeleri yapmak için yatırım çekmek isteyen herkes bunu platformdan bir talepte bulunarak kolayca yapabilir.

Ekip sizin için yatırımın geri dönüş süresini hesaplayacaktır. Bu verimlilik projesini değerlendiren uzmanlardan eğer onay alırsanız platformda yatırımda toplayabileceksiniz. Enerji tasarrufu sağlanan miktar ise WOZX kripto parasına çevrilip tokenize edilecektir.

Efforce, bu projelerdeki enerji tasarrufunu blok zincirine eklenen akıllı sayaçlar aracılığıyla ölçecektir. Tasarruf verileri yatırımcının kullanması veya satması için enerji kredisi olarak yatırımcı profiline yüklenir. 

Sermaya eksikliği ve güven eksikliğini gideren WOZX platformu dünyamızı daha yaşanabilir bir hale getirmeye kararlı. Platform daha önce yapılmamış olanı yapıyor. Sermaye eksikliği olan insanları yatırımcılarla buluşturuyor. Böylelikle hem şirketler hem kullanıcılar karlı çıkıyor.

WOZX platformunda ilk sonuçlar ise şaşırtıcı derecede güzel sonuçlar verdi. İnsanların tasarruf etmesini sağlayan bu platform %50 kar açıkladı.

Tasarruflar paraya dönüştürüldü ve taraflara tekrar dağıtıldı. Aslında devrim yaptıkları şey enerji performansı akıllı sözleşmeleri, bu daha önce denenmemiş bir teknolojiydi fakat efforce şirketi bu hayali hayata geçirmeyi başardı.

Efforce (WOZX) Analiz ve Yorum:

Efforce enerji piyasasının şeffaflaştırılması için büyük bir adım atmıştır. Enerji tasarrufu yapabilmek için sermayeye sahip olmayan kişileri ve şirketleri bir araya getiren bu platform yüksek kar marjı ile çalışmaktadır. Enerji tasarruf edemeyen bir çok ülke vardır. Dolayısı ile bu sermayenin o ülkelere akması ile birlikte yüksek kar marjları ile çalışmaları olası. Reel sektörde blockchain ile iş yapacak olan bu projenin gerek yatırımcısı gerekse kullanıcısı eksik olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz