XRP token sahipleri için flare network şirketi SPARK token airdobunu (havadan gelen para)’yı duyurdu. Coinbase ve Binance gibi önemli borsaların desteğini de alarak, spark token dağıtımında geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlayan proje henüz çıkmadan adından söz ettiriyor.

Ne kadar XRP sahibi iseniz o kadar SPARK token sahibi olacaksınız. Bunu XRP tutmanın ödülü olarak düşünebilirsiniz. Spark airdrop ödülleri 12 aralıkta kullanıcılarına dağıtılacaktır. XRP cüzdanlarından ”anlık görüntü” alınarak dağıtılacak bu tokeni sadece coinbase yada binance hesabınızda tutmanız yeterli olacaktır.

Toplam 45 milyar spark token dağıtılacaktır. Bu sayı dolaşımda olan XRP miktarı ile eş değerdir. Merkezi borsalar genellikle potansiyelleri projelerin airdrop dağıtımlarını destekliyor. Böylelikle binance yada coinbase gibi borsaların güvenliliğinden yararlanırken, teknik işlemler ile ulaşmayan kullanıcılar gelen kripto paralarını bir başka borsa da satabiliyorlar.

XRP Coin Fiyatı Hakkında Gelişmeler

XRP fiyatı, spark airdrop ödüllerinin duyurulması ve büyük borsaların bunu destekleyeceğini duyurması ile birlikte %10 primlendi. Son zamanlarda yükseliş yaşayan XRP coin, son 14 günde %30, son 1 ayda %142, son 1 yılda ise %172 artış göstermiştir.

Güçlü direnç seviyesi olarak 0.7 $ ile güçlü direnç noktası olan 0.5 $ arasında yatay görünümünü sürdüren XRP, kripto para piyasasının durgun olması sebebiyle yükseliş momentumunu düşürmüştür. Kripto para piyasasında yükselişler sert ve ani yaşanır iken düşüşler de aynı şekilde sert olabilir. Dolayısı ile bu destek ve direnç noktalarından kırılım bir tarafa doğru kendini gösterecektir.

Kripto paralara dair düzenlemelerin konuşulduğu bu aylarda XRP fiyatları yükseliş gösterse de hala regülasyonlar konusu belirsizliğini korumaktadır.

XRP, RippleNet ile ödemeler ağını genişletmeye hız kesmeden devam etmektedir. Uluslar arası ödemelerde güvenlik, hız ve şeffaflık getiren bu proje bankalara entegre olması ile birlikte kullanıcılar tarafından daha fazla benimsenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz