Bitcoin vault henüz 1 yıl önce çıkarılmış bir kripto paradır. Aslında bitcoin türevleri her zaman var olmuştur fakat çok azı kripto para piyasasında tutunabilmeyi başarmıştır. Google play ve Apple store uygulamarı bulunan, bu kripto paraya dair görüşleri ve faydaları ise henüz kanıtlanmamıştır.

Bitcoin’den güvenilir olduklarını iddia eden bu kripto dijital para gelişmiş hırsızlıklara dair çözüm getirdiklerinden bahsediyor. Hızlı ve ultra gönderim seçeneklerine sahip olduğunu iddia etmektedir. Bu tamamen asılsız bir iddiadır.

Hırsızlık için geliştirdikleri üç anahtarlı sistem ise bir çok kripto sistemleri içerisinde bulunmaktadır. Dolayısı ile ekstra güvenlik sağlayan bir yapı değildir. Kullanıcı şeffaflığı sağlayan bu kripto para, gizliliği ihlal etmektedir. Dolayısı ile bu onlar için bir avantaj değil dezavantajdır.

1 günde 144 blok zincir işlemi yapılan bu kripto parada, işlem 24 saate kadar iptal edilebilir. Dolayısı ile kripto paralarda en önemli unsurlardan biri olan ”geri döndürememe” ilkesi ihlal edilmiştir. Ödeme yapan 24 saatte eğer ödemesini gerçi çekebilecekse, güven bunun neresinde?

Bitcoin Vault Analiz ve Yorum:

Yöneltilen eleştirilere ise, bunu hırsızlığa karşı yapıyoruz diyorlar. Haklı olabilirler fakat sizde tahmin edersiniz ki ödemelerden 24 saat içerisinde cayma faktörü kripto para bilmeyen insanlar için oldukça sakıncalı bir faktör olabilir. Aynı zamanda sadece ”sadece acil durumlarda” böyle bir şeyin yapılabileceğinden bahseden proje ”acil durumların niteliğini” açıklamamaktadır.

Bu tür dez avantaj yaratabilecek detaylar, blok zincir üzerinde bir dizi güven sorununu da getirebilir. Bitcoin vault (BTCV) güvenli mi? sorusuna ise verilecek cevap ise bellidir. Kripto para piyasasında ”Bitcoin” adı üzerinden prim yapmaya çalışan binlerce kripto para olmuştur. Bu kripto para ise büyük ihtimalle onlardan biri olabilir. Dikkatli olmakta fayda var!

Uluslar arası bir ponzinin reklamını yapmak istemiyoruz fakat insanları uyarmak istiyoruz… Tüm detayları sizinle paylaştık, düşünmenizi sağlamaya çalıştık. Bitcoin vault sahte bir oluşumdur. Umarım ponzi oluşumu olan bu tuzağa düşmezsiniz. Ponzinin kelime anlamını bilmeyenler için ise; Türkiye tarihinde en büyük ponzi örneklerine bakınız; Banker kastelli, Titancılar ve yakın zamanda çiftlik yani tosun bank 🙂 Sevgiler.

Bitcoin Vault Ne Kadar?

Bitcoin vault şu anda tanesi 71 dolardan işlem görmektedir. Toplam sirkülasyonu 21 milyondur yani Bitcoin ile aynıdır. Şu anda sirkülasyonda 9,877,500 BTCV bulunmaktadır. Geri kalan BTCV ise açılmaya devam etmektedir. Bitcoin Vault market değeri ise 700 milyon dolar gözükmektedir. Fakat BTCV’leri ilk kazan ve sahip olanlar kimlerdir bilinmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz