Gnosis coin, dünya çapında doğru bilgilere erişim sağlayan tahmin pazarları oluşturmak amacıyla 2015 yılında kuruldu. Beş yıl sonra, teknolojileriyle merkezi olmayan tahmin pazarı platformlarına dair tam bir çözüm geliştiriyorlar. Aynı zamanda kripto paralarının yönetişimini DAO’lara yani merkezsiz özerk topluluklara bırakıyorlar.

Gnosis Geliştiricilerinin Geliştirdiği Projeler

Reality.eth
Kleros (merkezsiz anlaşmazlık çözüm platformu)
xDai bir Ethereum hızlı ve ucuz işlemler için tasarlanmış yan zincir protokolü
OpenEthereum, hızlı, hafif ve sağlam istemci
DXdao, Merkezi olmayan finans için bir çalışma topluluğu

Tüm platformu bir araya getirmeyi planladıkları bu son projenin adı ise GnosisDAO

Tüm platformun karını ve başarısını tek bir platforma bağlayacaklarından bahseden GnosisDAO ilerleyen süreçte başka ürünler geliştirmeye de devam edecektir.

GnosisDAO‘ya katılmak ise çok kolaydır. Forumlarına kayıt olduktan sonra tüm kararlara katılabilirsiniz. Aynı zamanda GnosisDAO platformunda geliştirilmek istenen şey için fon toplayabilirsiniz. Platform üzerinde çalışan yazılımcılar topluluğun hangi alanda çalışması gerektiğini, maaşları, ödenecek olan ücretleri kısaca her şeyi kolaylıkla oylayabilir ve yapabilir.

Oylamaya katılmak için ise tek bir şart vardır. 1 tane GNO tokena sahip olmak. Sadece bu 1 kripto paraya sahip olduktan sonra kolaylıkla kararlar üzerinde oylar verebilirsiniz.

GnosisDAO, aşağıdakiler dahil olmak üzere zincir üzerindeki varlıklar üzerinde etkili bir kontrole sahip olacaktır:

  • 150 bin ETH (mevcut ETH hazinesinin ~% 83’ü)
  • Öngörülebilir bir arzı sürdürmek için 8 yıllık doğrusal hakediş dönemine sahip 8M GNO (mevcut GNO hazinesinin ~% 93’ü)

GnosisDAO’ya tahsis edilmeyen kalan hazine fonları, Gnosis Ltd.’nin GnosisDAO’yu desteklemek için yazılım geliştirmeye devam edeceği iki yıl boyunca Gnosis Ltd.’nin faaliyetlerini finanse etmek için kullanılacaktır.


GnosisDAO aynı zamanda stabil kripto paraya da sahiptir. Bu kripto paralar GNO ile basılabilir. Basılan her sabit kripto paranın GNO olarak karşılığı hazinede saklanır. Her şey şeffaf ve güvenli bir şekilde yürütülür.Önceki İçerikLikidite Madenciliği (Yield Farming) Nedir?
Sonraki İçerikEthereum 2.0, Merkezsiz Finansa İyi Gelecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz