Horizen (ZEN Coin), sektördeki en büyük ve en merkezi olmayan veri alt yapısı tarafından desteklenen, birlikte çalışabilen güvenlik blokzincir ağlarından biridir. Horizen’in sahip olduğu yan zincir platformu, ölçeklenebilirlik ve veri gizliliğine odaklanmaktadır. Yan zincir çözümü olarak Zendoo’yu kullanan ve geliştiricilere kendi özel veya halka açık blok zincirini geliştirme imkanı sunan bu platform 2017’den beri gelişimini sürdürmektedir.


Horizen’in asıl amacı, en güvenli birlikte çalışabilir blokzincirini hayata geçirmektir. Bu blokzincirini gerçek dünya uygulamaları ile etkileşime sokup, aynı zamanda güvenli ve gizli kalmasını sağlamak istemektedirler.

Kullandıkları teknoloji, loopring (LRC)’nin de kullandığı teknoloji olan,  zk-SNARK teknolojisidir. Bu teknolojiyi hızlı işlem ve verimlilik amacı ile kullanan Loopring’ten farklı olarak, Horizen gizlilik odaklı çözüm olarak kullanmaktadır.

Geliştirdikleri blokzinciri teknolojisi, sektörde büyük sorun olan %51 saldırısına dahi dayanıklıdır. Bu güvenlik açışından oldukça olumlu bir gelişmedir.

Ölçeklenebilirlik sorununu çözmüş olan Horizen, Zendoo tarafından desteklenen tamamen özelleştirilmiş, birlikte çalışabilir bir blokzinciri ekosisteminde ticari kullanıma uygun bir model geliştirmiştir.

Sürdürülebilir bir yönetişim modeli geliştiren horizen kripto parası, toplam kripto para arzının %60’ını horizen madencilerine ayırmıştır. Bir çok madencilik aracı kurumu ile anlaşma geliştiren platform, 30’dan fazla kripto para madencilik platformunda listelenmiş ve kazılabilir durumdadır.

ZEN, proof-of-work (POW) algoritmasını kullanmaktadır. Bitcoin ile benzer algoritma kullanan bu platformun madenciliği güçlü cihazlar ile yapılmaktadır.

Horizen, geliştiricilere her zaman açık bir platformdur. Yarattıkları teknolojide gelişimi her daim sürdüren ve geliştiricilere çeşitli ödüller sunan bu platform, ödülleri yazılımcılara ve reklamcılara dağıtmaktadır. Yazılım ve reklam sektöründe olmayan insanlar içinde ödüller sunan bu platform, platformun herkesi benimsemesi ve deneyimlemesi için kampanyalarını devam ettirmektedir. Bu kampanyalar bedava horizen (zen) kazanabileceğiniz yegane platformdur.

Horizen HDE Nedir?

Horizen blockchain sistemine katkıda bulunmayı kolaylaştıran ve ödüllendiren bir platformdur.

HDE aynı zamanda tüm geliştiriciler için sosyal bir platform ve eğitim kaynağıdır. Üyelerine, Horizen mühendislik ekibi ve dünyanın dört bir yanından gelen geliştiricilerle birlikte en son teknolojiler üzerinde çalışma fırsatı sunar. HDE, Horizen ekosisteminin gelişimi için önemli bir araçtır. Horizen üzerinde çalışmaya başlamak için tüm projeye özel kaynakları içermektedir.

Açık kaynaklı projelere katılmak zor ve zaman alıcı bir süreç içermektedir. Depolarda gezinmek, proje yapılarını anlamaya çalışmak ve ekip ile iletişim kurmaya çalışmak uzun bir süreç gerektirir. Bunları yapsanız bile ne yapacaksınız, ne ödül alacaksınız bunların hepsi belirsizdir.

Horizen HDE ile bu sorunların hepsi çözülmüştür. HDE, geliştiricilerin tüm sorunlarını çözmektedir. Arama kolaylığı ve filtreleme özelliklerini kullanarak ekosisteme katkı yapacağınız görevleri bulabilir ve kolaylıkla işinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Horizen (ZEN Coin) Yorum ve Analizi

Horizen kripto parası Bitcoin ile aynı token arzına sahiptir. Toplam arzı 21 milyon tane olacaktır. 2021 yılına kadar toplamda yaklaşık 11 milyon horizen coin çıkarılmıştır. Binance, Okex, Huobi gibi büyük kripto para borsalarında listelenmiş olan kripto parayı kolaylıkla alıp, satabilir ve saklayabilirsiniz.

Horizen 2017’den beri gelişimini sürdürmektedir. Horizen yol haritalarına uygun bir şekilde blokzincir geliştirme süreçlerini atlatmaktadır. Gelişim sürecinde sorunlar yaşasa da aksatmadan geliştirme sürecine devam etmesi olumlu olarak algılanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz