Reserve Rights Token, yeni dünyada bir ödeme seçeneği olmayı planlayan, blok zincir teknolojisi ile ödemelere ve küresel dijital ödemelere yeni bir çözüm getirmeyi planlıyor. Reserve Rights Token ikili token yapısına sahiptir. RSR aynı zamanda bir stabil kripto para olan Reserve (RSV) tokene de sahiptir.

Reserve (RSV) yüksek enflasyona sahip ülkelerdeki kişilerin ve şirketlerin enflasyondan korunmasını sağlayarak 1 dolara endeksli kripto paraya güvenli bir şekilde yatırım yapabilmenizi sağlar. Dijital cüzdanlarınızda tutabildiğiniz bu dijital kripto paranın kontrolü tamamen sizdedir. Dolayısı ile aracı kurum risklerini de elemine etmiş olursunuz.

Reserve Rights token ise rezerve üzerinde hak sahibi olmanızı sağlar. Şu anda stabilize edilmiş rezerv amerikan dolarına sabitlenmiş olsa da ilerleyen süreçte, ABD dolarının çökebileceği riskine karşı başka pozisyonlanmalar gerçekleştirebilecek olan bu token kripto para piyasasında oldukça kabul görmüştür.

Paranızı Sınır Ötesi Ödemelerde Kullanabilirsiniz

Reserve sınırların ötesine para göndermeyi uygun maliyetlerle yapmanızı sağlar. Aynı zamanda çok ucuz maliyetli olduğundan dolayı insanlar kolaylıkla birbirlerine para gönderebilir duruma gelir.

Rezerv, işletmelerin ödemeleri istikrarlı bir dijital para biriminde kabul etmelerine olanak tanıyarak, uluslararası tedarikçilerine kolayca ödeme yapmalarını sağlarken, paralarını enflasyona eğilimli yerel para biriminin değer kaybından korur.

Proje yol haritasını yorumlamak gerekirse, token gelişimini 3 aşamada incelemişlerdir. Bu 3 aşama kripto paranın gelişimini açıkça ortaya koymaktadır.

  1. Merkezileştirilmiş aşama – Rezerv, her biri tokenize edilmiş bir ABD dolarına endekslenmiştir. Her reserve bankada tutulan 1 ABD dolarına eşittir.
  2. Merkeziyetsiz aşama – Rezervin, merkezi olmayan bir şekilde değişen bir varlık sepeti ile desteklendiği, ancak yine de ABD dolarına göre fiyatta stabilize olduğu dönem.
  3. Bağımsız aşama – Rezervin, doların değerindeki dalgalanmalardan bağımsız olarak gerçek satın alma gücünü sabitlemek amacıyla artık ABD dolarına sabitlenmediği aşama .

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz