Axie NFT oyun platformu olarak kripto para severler tarafından benimsenmiştir. Blockchain teknolojisini kullanarak oyuncularını ödüllendirmeyi amaçlayan bu oyun aynı zamanda güvenilir bir platformda insanları buluşturmayı başarmıştır.

Axie Infinity, oyuncuların axies adını verdikleri fantastik yaratıklarla savaştığı, çeşitli yükseltmeler yapabildiği ve arazi ve oyun içi eşyalar gibi bir çok ürünleri güvenli bir şekilde sattıkları dijital bir evcil hayvanlar nft dünyasıdır.

Blok zinciri teknolojisini ilk defa merkezsiz uygulama haline getiren bu platform, uygulama mağazasından kolaylıkla indirilebilir. Aynı zamanda oyun içi gelirlerden oyunculara güvenli bir şekilde dağıtım yapan uygulama oyuncularını oldukça sevindirmektedir.

Axie Infinity Shards bir yönetişim tokeni olan AXS tokeni, Binance launchpad ile hayata geçirmiştir. Platform üzerinde tüm kararlara yön vermenizi sağlayan AXS tokeni Binance launchpad projesi olarak yatırımcılara sunulmuştur.

Axie Infinity Nasıl Oynanır?

Axie Infinity, ethereum alt yapısında, erc-721 standardına sahip bir kripto paradır. Dolayısı ile merkezsiz cüzdanlar ile kolaylıkla bağlanabileceğiniz bu platforma katılmak oldukça basit ve eğlencelidir. Aynı zamanda bu platformda oynayarak AXS tokenleri de kazanabilirsiniz.

Akıllı sözleşmeler ile düzenlenmiş bu platform, Lunacia adını verdikleri dünyada bu oyunun oynanmasına imkan tanımaktadır. Axieslerinizin yaşam alanı olan arazileriniz Lunacia dahilinde olacaktır.

Arazi almadan önce ilk adım olarak merkezsiz cüzdanlarınızı kurduktan sonra, 3 tane axies edinmeniz gerekliliğidir. 3 tane axies adı verilen yaratıklardan edindikten sonra kolaylıkla oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

İlerleyen süreçte görevleri tamamlayarak, turnuvalara katılarak, arazileriniz ile etkileşim halinde olarak ve içerik geliştirerek AXS kripto parasına sahip olmanız mümkündür.

Şu anda türkçe dil desteği bulunmasa da ilerleyen süreçte ekleneceğini düşünmekteyiz.

Axie Infinity (AXS) Hazinesi

Axie hazinesi, AXS kripto parası ile yönetilmektedir. Oyun içi sistemlerle kripto paraları birleştiren bu ekosistem oyuncularını da yine oyun içi varlıklarla desteklemektedir.

Axie dünyasındaki tüm birincil elde edilen gelirler ve satışlar yine hazineye aktarılmıştır. Axie ekosisteminin çeşitli alanlarda olmak üzere ücretleri ise şu şekildedir.

– Axies yetiştirme ücretleri
– Arazi ve ürün satış ücretleri

Blok zincir teknolojisinden yaralanan bu proje oyun sektörüne şeffaflık getirmiştir. Tüm bu ücretlerin topladığı ethereum mevduat sözleşmelerini de yayınlamışlardır. Yetiştirme ücretlerine buradan. Arazi ve ürün satış ücretlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Hazine sözleşmesinde oluşturulan tüm ücretler yine AXS token sahiplerine dağıtılacaktır. Yönetişim belirteci olan AXS token hazinedeki tüm miktarın sahibidir. Sahip olduğunuz yüzdelik dilim kadar bu hazineye ortak olabilirsiniz.

Staking ödülleri

Axs token sahipleri hem tokenlerini kilitleyerek hem de hazine den pay alarak para kazanabilirler. AXS ihraçları 2025 yılında bitecek olsa da ilerleyen süreçte yönetişim tokeni sahipleri bunları değiştirebilirler.


Small Love Potion (SLP) Nedir?

Small Love Potion (SLP), Axies’i üretmek için kullanılan ethereum tokenidir. Aynı zamanda oyun içi görevleri tamamlayarak kazanabileceğiniz SLP kripto parasını axies üretmek için kullanmazsanız bile piyasada satabilirsiniz.

Uniswap, binance gibi borsalarda kolaylıklaa satabileceğiniz bu kripto para, oyun içi axies yetiştiriciliğinin ”olmazsa olmazı” olduğu için oyuncular için oldukça gereklidir. Axies üretimi, yeni axiesler keşfetme olasığı barındırdığı için piyasada satacağınız miktardan daha fazla getiri getirebilir. Fakat riske girmeyip satmayı düşünen insanlar ise genellikle direk satmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz