McAfee kripto hayat

John McAfee vergi kaçakçılığından yargılanmak üzere tutuklanmıştı. McAfee 2017 – 2018 yıllarında kripto piyasasında yaptığı manipülasyonlar ile milyarlarca dolar kazanmış ve Bitcoin için “1.000.000 $ olacak” tahminini yapmıştı.

2017 – 2018 yıllarında bir çok kripto paraya yatırım yapan ve bu kripto projelerini tanıtan McAfee, kripto piyasasına geleceğine inandığını her daim ifade etmişti. Fakat yaptığı yatırımların hiç bir şeffaflığını bulunmadığını söylemek gerekir. Bitcoin’e yaptığı yatırımlar ile tanınan McAfee, astronomik tahminleri ile de piyasada adından bahsettirmişti.

McAfee: Hiç Bir Şeyim Kalmadı

McAfee, muhtemelen hiç kimsenin kendisine inanmayacağını söylüyor. 2018’de kripto kralı olarak anılan ve her fırsatta insanların kripto paralara yatırım yapması gerektiğini yineleyen McAfee’nin yazılım şirketi hesaplarında da bir şey kalmamış.

McAfee’nin ne kadar yatırım yaptığı ve ne kadar vergi kaçırdığı henüz bilinmese de, kripto piyasasındakiler McAfee’nin klasik pump – dump olaylarına karıştığını ne yazık ki acı deneyimler ile gördü.

Kalan Kripto Varlıklarına El Konuldu

Elinde kalan kripto varlıklarına el konulduğunu ve hiç bir şeyden pişman olmadığını belirten ünlü anti virüs kurucusu McAfee’nin sadece “göstermelik” varlığına el konulma olasılığı ise yüksek bir ihtimal gibi görünüyor.

Hiç bir şeyinin kalmadığından bahseden McAfee’nin bu kripto paraları ne yaptığını ise hiç kimse bilmiyor.

McAfee: Suçlamalar Siyasidir

McAfee, ispanya cezaevinde kalırken yine bu mahkemelerde yargılanmaktadır. ABD başkanlık seçimlerinde Liberter parti’nin lideri olarak başkanlığına adaylığını koyan McAfee, seçimlerde başarısız olmuş ve yurtdışına kaçmıştı.
McAfee’nin en çarpıcı açıklaması ise:

“2018’İN SONLARINDA TEKRAR ADAY OLACAĞIMI DUYURDUM VE AYRICA IRS’Yİ VE YOLSUZLUĞUNU HEDEF ALACAĞIMI AÇIKLADIM VE İKİ AY SONRA IRS BANA KARŞI SUÇLAMADA BULUNDU.”

McAfee, yaşı göz önüne alındığında hayatının geri kalanını hapiste geçirebileceğini iddia etse de, İspanyol savcı Carlos Bautista, siyasi motivasyon iddialarını reddetti.

McAfee’yi “Vergi isyancısı, başka bir şey değil. Vergi ödemek istemeyen bir milyoner.” diye tanımladı.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz