Solana hızlı, güvenli ve sansüre dayalı blokzincirdir. 2020 yılında piyasaya sürülen kripto para solana, küresel bir çözüm sunma yolunda ilerlemektedir. Solana Vakfı, İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunmaktadır ve açık kaynak projesini sürdürmektedir.

Saniyede 50.000 TPS (İşlem) destekleyen blokzincir alt yapısı ölçeklenebilen blok zinciri altyapısı sunmaktadır. Chainlink, Tether, USDT, Serum, Civic, Terra, Sushi gibi kripto paralar ile entegre olan bu ekosistem her geçen gün yeni bir kullanım alanına yelken açmaktadır.

Ölçeklenebilirlik
-Solana ölçeklenebilirlik konusunda Proof-of-History algoritmasını kullanarak oldukça hızlı işlemlere izin vermektedir.

Düşük maliyetli
-Oluşturacağınız merkeziyetsiz uygulamalarda kullanıcı sayınız büyüdükçe artan ücretler konusunda asla endişelenmeyeceğiniz solana blokzinciri ile rahat edebilirsiniz. Solana, milyarlarca kullanıcısı olan uygulamalarda ücretleri düşük tutmak için tasarlanmıştır.

Birleştirilebilir
Solana’nın sahip olduğu teknoloji ile katman-2 ile uğramanız gerekmez. Kripto para projeleri arasında kolayca proje geliştirebilir ve birbirlerine entegre edebilirsiniz.

Solana’nın geliştirme kitinden yararlanarak kolaylıkla merkezi olmayan uygulama geliştirebilir ve zincir üzerinde çalıştırabilirsiniz. Solana (SOL) Staking ile sizde solana ağının güvenliğini sağlayabilir karşılığında Solana kripto parasını kazanabilirsiniz. Solana ağı madenciliği, sahip olduğu algoritmadan ötürü oldukça çevre dostu ve kolaydır.

Solana Cüzdan Rehberi

Kripto cüzdanı, bir anahtar koleksiyonunu saklayan ve kripto para birimlerinin sahipliğini göndermek, almak ve izlemek için kullanılabilen bir cihaz veya uygulamadır. Cüzdanlar birçok biçimde olabilir. Cüzdan, bilgisayarınızın dosya sistemindeki bir dizin veya dosya, bir kağıt parçası veya donanım cüzdanı adı verilen özel bir cihaz olabilir . Cüzdanları oluşturmak ve yönetmek için kullanıcı dostu bir yol sağlayan çeşitli akıllı telefon uygulamaları ve bilgisayar programları da vardır.

Solana Cüzdanı bir çok merkezsiz uygulama ile entegre olup ulaşılabilir hale gelmiştir. Trust wallet, Coin98 gibi cüzdanlarda kolayca solana kripto paranızı saklayabilir ve ödeme işlemleri için kullanabilirsiniz.

Solana (SOL) Nasıl ve Nereden Alınabilir?

Solana kripto parasını Binance, Okex, Huobi, Serum DEX gibi kripto para borsalarından alabilirsiniz. Solana almanız için gerekli olan kripto paralar ise, USD, USDT, BTC, ETH’dir. Bu kripto paralar ile istediğiniz kripto para borsasından işlem yapabilir ve solana ekosistemine katılabilirsiniz.

Solana (SOL Kripto Parası) Yorum ve Analizi

Solana kripto kripto parası 2020 yılında çıkarılmasına rağmen bir çok merkezsiz uygulamalar ile entegre olmuştur. Ödemelerde ve işlemlerde hem projelere hem de kullanıcılara büyük avantajlar oluşturmuştur. Kendi blokzincirine sahip olan Solana, erc20 projeler ile de entegre olmayı başarabilen nadir projelerdendir.

solanabeach.io ile Solana ekosistemine dair bilgileri edinebilirsiniz. Toplam kripto para arzı ve solana madenciliğine katılan yatırımcıların ne kadar solanaya sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda işlem ücretleri ve günlük olarak ne kadar işlem olduğunu da yine buradan öğrenebilirsiniz.

Toplam solana para arzı 488,630,611 ile sınırlıdır. 2021 yılında ise toplam 291,397,975 solana kripto parası dolaşımdadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz