Merkezi olmayan eşler arası video platformu olan ve blok zinciri ile gelir paylaşımını daha adaletli bir şekilde dağıtan Theta platformu, ethereum ağında kurulmuştur.

İzleyicilerin, videolar izleyerek THETA token kazanabilecekleri bu platform gerek yayıncılar gerekse izleyiciler tarafından oldukça benimsenmiştir. Daha yüksek kaliteli videolar ve daha akıcı videolar sunan bu platform benzersiz bir iş modeli geliştirmiştir.

Theta ağı tüm geliştiricilere açıktır. Platformu geliştirmek isteyen herkes bu platforma kolaylıkla dahil olabilir ve geliştirme yapabilir. Aynı zamanda ortak olmak isteyen herkese de açıktır.

Merkezi Olmayan Uygulamalar (dApps) oluşturabileceğiniz bu platform esnek yapısı ile insanları cezbediyor. İzleyicilere özel oluşturulan bu merkezi platformlar blok zincir sektöründe bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

E-spor, VR teknolojileri, müzik, video ve medya sektörüne getirilen bu çözümler, merkezi verimsiz sistemlere alternatif olarak doğmuştur. Kullanıcılar 4k 8k ve daha yüksek kaliteli içerikler talep ederken, merkezi sistemler bunu karşılayamıyor. Theta ise her türlü talebe karşı çözüm üretmiş durumdadır.

Merkezi olmayan video dağıtımını desteklemek için özel olarak tasarlanmış blok zinciri, sürdürülebilir teşvik mekanizması ile desteklenmiştir.

Theta.tv Theta ekosisteminin en temel yapıtaşıdır. Theta.tv’ye girip kolaylıkla sizde yayıncı olabilir yada yayınları izleyerek para kazanabilirsiniz. Twitch, Dlive benzeri olan bu yapı bir çok kullanıcı tarafından benimsenmiştir.

TFUEL ve THETA İlişkisi

Theta 3.0 blok zinciri ile 2021 yılında Theta FUEL (TFUEL) yakma mekanizması ve staking (kar payı) mekanizması özelliklerini tanıtacak olan bu kripto para, ikili token mekanizmasını belirlemiştir.

Theta 3.0 ile her TFUEL ödemesinin en az %25 i yakılacaktır. Bu adımla beraber Theta ağı benimsendikçe Tfuel arzı uzun vade oldukça düşecektir. Aynı zamanda ilerleyen süreçte TFUEL geliştirilebilirse, uniswap gibi merkezsiz borsa oluşturulabilir yada maker, compound gibi merkezsiz kredi platformları oluşturulabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz