venus xvs token nedir kripto hayat

Venus (XVS) coin, Binance akıllı zinciri üzerinde oluşturulmuştur. Venus platformu, stablecoinler için merkezi olmayan borç alma ve borç verme platformudur. Venüs protokolü BEP-20 standardına sahiptir ve hızlı, güvenli, düşük maliyetli işlemler için Binance akıllı zincirini tercih etmişlerdir.

Venus protokolünde tutulan fonlar, söz konusu varlık için talebe göre faiz kazandırmaktadırlar. Varlıkları ödünç almak veya sabit değerli kripto para basmak için kullanabileceğiniz bu platformda XVS’lerinizi teminat olarak kullanabilirsiniz.

Venus, Swipe, USDC, USDT, BUSD, BNB, BTCB, ETH, LTC, XRP, LINK, FIL, BETH gibi kripto paraları desteklemektedir. Binance ekosistemi geliştikçe muhtemelen yeni kripto para birimleri eklenmesi olasıdır.

Binance akıllı zincir üzerinde inşa edilen merkezsiz finans öğeleri gittikçe genişlemektedir. Bu ekosistem dahilinde olan Venus, kullanıcılarına aynı zamanda soğuk cüzdanlarda kripto paranızı saklama imkanı da vermektedir.

Venus (XVS Token) Özellikleri

Venus protokolünü kullanarak 1 dolara endeksli olan VAI kripto parasını basmanız mümkündür. Vtoken’ları basmak istediğiniz kripto paranın eş değerinde size Venus protokolünde para vermesi işlemidir. Vtokenlar protokol kullanılarak merkezi olmayan bir yapıya kavuşturulurlar.

Kripto paranızı teminat olarak gösterebileceğiniz bu kripto paralar, %50 teminat oranı ile size kredi şeklinde verilmektedir. Böylelikle kullanıcılar kripto paralarını bozdurmadan sadece ilgili kripto paranın faizini ödeyerek kripto para sahibi olabilmektedirler.

Venus (XVS Kripto Parası) Yorum ve Analizi

Venus kripto parası, platformun yönetişim kripto parasıdır. Venus platformundaki bir çok karar yine XVS sahipleri tarafından verilmektedir. İşlevsel anlamda sorunlarını çözen bu kripto para, BSC yani Binance Smart Chain’de oluşturulmuştur.

Sahip olduğu ağ yapısı gereği karmaşık fakat ucuz işlem maliyetleri kullanıcıları bu platforma çekebilir.

2020 Ekim ayında piyasaya sürülen Venus Coin Fiyatı 3.56 dolardı. Fakat gün geçtikçe merkezsiz finansa olan ilgi arttı. İnsanların gün geçtikçe merkezsiz finans uygulamalarını tercih etmesi ile beraber bu tür platformların gelirleri de arttı. Hal böyle olunca bu da kripto para fiyatlarına yansıdı.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerikStratis (STRAX Coin) Nedir? – Kripto İncelemeleri
Sonraki İçerikHifi Finance (MFT Coin) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz