1inch exchange (1INCH Coin) için merkezsiz borsaların borsası tanımını yapmak isabetli bir yaklaşım olacaktır. Merkezsiz borsalara ve metamask gibi merkezsiz cüzdan uygulamaları ile entegre olan bu platform, sizin için tüm borsaları tarayarak, alacağınız kripto parayı ucuzdan toplamanıza yardımcı olur.

Teknik olarak, 1INCH likidite protokolü, Mooniswap formüllerini kullanarak arbitraj karlarını elde etmenizi sağlayan bir platformdur.

Uniswap, Sushiswap, Bancor, Mooniswap, 0x, Aave, DeFi swap gibi bir çok merkezsiz borsa ile entegre olan bu kripto para alım – satım platformu sizlere en ucuz kripto parayı tek bir işlem ile yapabilme yeteneği sağlar. Merkezsiz borsalar arasında oluşan fiyat farklarını minimuma indiren ve tek işlemde kripto para işleminize hız sağlayan bu platform işlerinizi çok kolaylaştıracaktır.

1INCH token‘ları ethereum akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuştur. 1INCH kripto para sahiplerine platform üzerinde yönetişim imtiyazlarına da sahiptir. Merkezsiz özerk topluluk tarafından yönetilen bu kripto para borsası, tamamen merkeziyetsizleşmeyi başaran nadir platformlardan biridir.

Merkezsiz borsa platformu (DEX) arasında en kullanışlı ve hızlı emirler sunan bu platform kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiştir.

1INCH Token Ne İşe Yarar?

1INCH token sahiplerine farklı protokollerde yönetim gücü verir. Hali hazırda 2 farklı likidite üzerinde imtiyaz sağlayan tokenlar, ilerleyen süreçte yeni protokollerin eklenmesi ile genişleyecektir.

2 farklı likidite tokenlarının ilki, Likidite protokolüdür. Likidite protokolü optimum havuz parametrelerini ayarlamak için kullanılmaktadır. Her likidite sağlayıcısı stake edilmiş (kilitlenmiş) LP tokenları ile yönetime katılabilir. Yönetimdeki oyun ağırlığı ise sahip olduğunuz 1INCH token ile orantılı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Diğer protokol ise, aggregator (toplayıcı) protokolüdür. Fark fazlasının yani teklif anındaki takas fiyatı ile işlemin oluştuğu fiyat arasındaki zamanda oluşan fiyat farkıdır. Bu farklar bir akıllı sözleşmede toplanarak geri 1INCH token sahiplerine dağıtılır. 1INCH tokenları bu protokolün yönetişiminde de söz sahibidir. Gelirler 1INCH token sahipleri tarafından alınacak karar ile referans sahibi, takım ve yönetim taraflarına dağıtılır.

1Inch Borsası Nasıl Kullanılır?

1inch exchange hiç bir belge gerektirmez veya doğrulama gerektirmez. Bunun için sadece merkezsiz cüzdan sahibi olmanız yeterlidir. Metamask, Trust Wallet gibi çeşitli merkezsiz soğuk cüzdanlarınız ile bu platforma bağlanabilir ve kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Merkezsiz cüzdan yapısı karmaşık gözükse de çok basittir. Web 3.0 uzantısı olan ve kullanıcılara kolaylıkla kripto para saklama, gönderme ve alma hizmeti sunan cüzdanlar çok çeşitlidir. Genellikle Ethereum ağındaki cüzdanlar daha çok kullanılmaktadır. !inch borsası da Ethereum ağında olduğu için Ethereum alt yapısına sahip merkezsiz cüzdanlar ile erişmeniz gerekmektedir.

Siteye merkezsiz cüzdanınız ile bağlandıktan sonra, alım yada satım sekmesinden kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Eğer bir kripto parayı almak istiyorsanız “buy” sekmesini, eğer satmak istiyorsanız “sell” sekmesini kullanmanız gerekmektedir.

1INCH Coin Yorum ve Analizi

1INCH coin yeni bir paradigma oluşturup tüm merkezsiz borsalardan ucuz fiyatlardan almanızı sağlamaktadır. Bu işlemlerde tasarruf etmenizi sağlar. Aynı zamanda 1INCH token stake ederek kar payı kazanabilirsiniz. Platform üzerinde çeşitli staking mekanizması ile çeşitli ödüller veren 1INCH, kripto parayı tutanlar için yüksek ödüller sunmaktadır.

1INCH merkezsizliği sağlamak için ise airdrop ile kendi kripto paralarının bir kısmını dağıtmıştır. Bu adil paylaşım için önemlidir. Geri kalan kripto paraları ise likidite madenciliği yoluyla dağıtması ise oldukça olumlu bir gelişmedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz