Aragon Court, Aragon (ANT) ekosisteminde yer alan bir dijital kripto paradır. Aragon court, merkezsiz mahkeme uygulaması olarak kullanılmaktadır. Dijital çözümsüzlüklerde kullanılan bu platformun bir çok üyesi vardır.

Merkezsiz mahkeme olarak başlayan bu platform, tamamen Aragon (ANT) ekosistemine bağlıdır. Aragon Court (ANJ) token’ları ise Aragon tokenlardan üretilmektedir. İkili token modeline sahip bu kripto paranın arzı yine ant tokena bağlıdır. Üretilen her bir ANJ için akıllı sözleşmede kilitli ANT token bulunmaktadır.

Bu platformun nasıl gelir sağladığından bahsetmek gerekirse; platform üyeleri tarafından aylık ücrete bağlanır. Aynı zamanda her anlaşmazlık için bir ödeme yapmaları istenir. Bu ödemeler tamamlandıktan sonra dava, merkezsiz yargıçlara rastgele gönderilir. Hakimler bu davayı alıp almamakta özgürdür. Eğer davayı kabul ederlerse bir dizi prosedürden sonra dava süreci başlayacaktır.

Bu platformun en güzel özelliği ise herkesin işini doğru yapmasını teşvik etmesidir. Eğer ki hakimler yanlış olan bir şeyi manipüle etmeye çalışır ve yanlış karar tarafında oy kullanırsa, yanlış karar verdiği için daha önce sahip olduğu Aragon Court tokenlerini kaybeder.

Bu platformda hakim olabilmek için ise 10.000 ANJ token kilitlenmelidir. Böylelikle karar alma sürecine katılmanız mümkün olacaktır.

Çin’de bir çok şirket artık bu tür uygulamaları kullanmaktadır. Çünkü mahkemelerin yoğunluğundan dolayı karar alma mekanizmaları yavaşlamıştır. Bir hafta hatta bir gün içerisinde kararların alınabileceği ve tarafların razı olduğu bu platform, kullanım alanını oldukça genişletmiştir.

Platforma bağlı olan uzmanlar hakim sıfatını kazanırken komplike olayların çözümlenmesi de ertelenmemiş oluyor. Dolayısı ile hem şirket hem de şirketlerin anlaşmazlık yaşadığı kişiler bu tür platformları ”güvenilir” kabul etmeye başladıkça kullanım alanları şüphesiz daha da fazla genişleyecektir.


Aragon Court (ANJ) Nasıl Alınır?

Aragon court alabilmeniz için öncelikle merkezsiz bir cüzdanınız olmalı. Bu cüzdan ile siteye bağlanabilirsiniz. Bağlandığınız cüzdan ile sahip olduğunuz ANT tokenları ANJ tokenlarına çevirebilirsiniz. Eğer ANT token sahibi değilseniz yapmanız gereken şey ise Ethereum cüzdanınızla merkezsiz bir borsaya bağlanarak alım yapmanız gerekmektedir. Merkezsiz borsalarda herhangi bir kripto para ile bu işlemi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz