automata ata coin nedir

Ata (Automata) Coin, Automata Network platformunda kullanılmak üzere çıkarılmıştır. Ethereum ağında oluşturulan bu kripto para, Binance Launchpad ile kripto piyasasıyla buluşmuştur. Kendilerini Web 3.0’ın son yapboz parçası olarak tanımlamıştır. Automata, Ethereum ve Polkadot ağı üzerinde çözümler sunmaktadır.

Mevcut merkezsiz uygulamaları entegre edebileceğiniz bu blokzincir çözümünde üstelik uygulamanızda değişiklik yapmanıza dahi gerek kalmaz. Entegre edilebilir olan Automata diğer uygulamalar ile kolayca etkileşime girebilmektedir.

Automata’nın sunduğu özellikler ve sağladığı gizlilik bir çok kripto paranın blokzincirine entegre edilebilir halde gizliliğini sağlayabilecek düzeyde geliştirilmiştir. Derinden bağlılık gerektirmeyen bu protokol bir nevi arayüz görevi görmektedir.

Automata (ATA) Coin Özellikleri ve Geleceği

Automata platformunda çeşitli görevlerde bulunan kullanıcılar Automata’nın sahip olduğu Ata kripto paraları ile ödüllendirilmektedir. Bu görevler 3 ana dala ayrılmaktadır.

1- Ata kripto paralarını stake (kilitleme) yaparak
2- Automata platformunda işlem gücü işlemleri yaparak
3- Platformda yapılacak işlere yardımcı olarak

Ata kripto paralarını kazanmanız mümkündür. Toplamda 100 milyon adet çıkarılmış olan bu kripto paranın hali hazırda yaklaşık olarak 200 milyon adeti piyasaya sürülmüştür.

Automata (ATA) Coin Yorum ve Analizi

Automata (ATA) coin, en büyük kripto borsalarından olan Binance’nin geliştirme programı içerisinde çıkarılmış bir kripto paradır. Dolayısı ile Ata fiyatları yüksek topluluk gücü ve yüksek çözümler ile piyasaya sürülmüştür.

Automata henüz gelişme aşamasındadır. Platformunda bulundurduğu merkezsiz uygulama (dapp) sayısı yetersiz olsa da ilerleyen süreçte bir çok kripto para protokolünün ihtiyaç doğrultusunda kullanabileceği bir platformdur.

Merkezsiz kripto borsaları (DEX) ve merkezsiz otonom topluluklar (DAO) için çözümler üreten Automata, Ata kripto paraları ile de ekosistemi desteklemiştir. Henüz bir kar payı dağıtım modelleri bulunmasa da sahip oldukları kripto paralar ile bir süre ekosistemi destekleyebilir ve geliştirmelerini yapabilirler.

Automata’nın henüz yol haritası yayınlanmamıştır. Dolayısı ile önümüzdeki süreçte bizi nasıl bir geliştirme süreci bekliyor bunu bilmek biraz güçtür.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz