Balancer merkezsiz borsasının yönetişim kripto parası, BAL token’dır. Likidite sağlayıcılar tarafından kripto para birimlerinin merkezi olmayan bir şekilde balancer borsasına ait balancer havuzlarında alıp satılmasını sağlayan bu borsa, merkezsiz finans (Defi) projeleri ile Ethereum ağında entegre olarak büyük bir ekosistem yaratmayı başarmıştır.


Balancer finance, uzun yıllardır sahip olduğu tecrübe ile Balancer Exchange‘i kurmuştur. Farklı fiyat mekanizmaları ile farklı kripto para çiftlerinde likidite sağlayabileceğiniz bu merkezsiz borsa, BAL kripto paraları ile yönetilmektedir. En iyi fiyatları ve minimum düzeyde kayma içeren bu platformun kullanımı ise oldukça kolaydır.

Balancer merkezsiz borsasını kullanabilmek için öncelikle merkezsiz cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir. Merkezsiz cüzdan ile kolaylıkla kimlik doğrulama gibi her hangi bir prosedüre maruz kalmadan bu borsada işlem yapabilme imkanı sunmaktadır.

Akıllı havuzlar adını verdikleri havuzlar, kripto para çiftlerinde likidite sağlamaya yöneliktir. Kişiye özel likidite ekleme imkanı ile kripto para borsaları arasında benzersiz ve yeni özellik sunan bu borsa bir ilki gerçekleştirmiştir.

Balancer Exchange Nasıl Kullanılır?

Balancer merkezsiz borsası, merkezsiz cüzdan ile bağlanılarak kullanılabilir. Metamask, Trustwallet, MEW wallet bu cüzdanlara örnektir. Yapmanız gereken şey sadece merkezsiz cüzdanınızı balancer borsasına bağlamak ve işlemler için belirli miktarda kripto para bulundurmaktır.

Balancer’da Nasıl Kripto Para Kazanabilirsiniz?

Balancer kripto para borsasında 2 türlü kripto para kazanabilirsiniz. Öncelikle kripto para borsasına likidite sağlayarak kripto para kazanabilmeniz mümkündür. Balancer havuzlarına çeşitli işlem çiftlerine çeşitli kripto paralar ekleyerek, para kazanabileceğiniz bu yöntemde komisyon oranınızı kendiniz belirlersiniz. Kripto para ağırlıklarını da kendiniz seçersiniz.

Balancer’da kripto sağlayarak aynı zamanda BAL token kazanma şansını elde edersiniz. Eğer kripto para çiftlerine likidite eklerseniz, balancer kripto paralarını kazanmaya hak kazanırsınız. Balancer kripto paraları sağladığınız likiditeye oranla haftalık olarak dağıtılacaktır.

Balancer (BAL Token) Yorum ve Analiz

Balancer finans, balancer borsasını yaparak yönetimi tamamen likidite sağlayıcılara bırakmıştır. Balancer elde etmenizin yegane temeli balancer kripto para borsasında likidite sağlamanızdır. Eğer likidite sağlamak istemiyorsanız herhangi bir borsadan veya balancer üzerinden BAL coin elde etmeniz mümkündür.

Balancer merkezsiz borsası, Uniswap borsasına göre minimum kayma sağlamaktadır. Aynı zamanda uniswap borsasında “önde koşma” sorununa da çözüm getirmiştir.

Toplamda 40 milyon 75 bin Balancer token çıkarılacaktır. Bu kripto paralar tamamen likidite madenciliği ile dağıtılacaktır. 2021 yılı başı itibariyle yaklaşık olarak 12 milyon balancer dağıtılmıştır.

Kripto Hayat ile Güncel Kalmak İçin Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz