Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST coin), Binance Launchpad ile kripto piyasası ile buluşmuştur. Bitcoin madenciliği projesi olan BTCST ne işe yarar gibi sorularınızın cevabını bulabileceğiniz yazımızda, kripto paranın işleyişinden de bahsedeceğiz.

Bitcoin madenciliği oldukça zor ve maliyetli olmuştur. Isınma problemleri, cihazların sürekli güncellenmesi gerekliliği gibi engeller piyasa üzerinde her zaman engeller oluşturmuştur. Bitcoin Standart Hashrate Token (“BTCST”), Bitcoin madenciliğini, kripto para borsasında alınıp satılabilir bir düzeye getirmektedir.

BTCST sahipleri, saniyede 0.1 terahash (“TH / s”)’e sahip olurlar. 1 BTCST=0.1 terahash olarak ayarlanmıştır. Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılan BTCST, kazançları oranında değer bulanacağı tahmin edilmektedir.

BTCST Staking Nedir?

BTCST’leri stake etmek demek o kripto paranın sağladığı avantajlardan yararlanmak demektir. BTCST sahipleri tokenlerini stake ederek, stake edilen madencilik gücüne karşılık gelen günlük Bitcoin kazançları elde edebilmektedir. Böylelikle BTCST sahipleri, bitcoin yükselirken hem bitcoin kazancından hem de terahashlerin fiyatının yükselişinden para kazanabilecektir.

BTCST, bitcoin madenciliğinde fiyatların belirlenebilir olduğunu düşünmektedir. Dolayısı ile BTCST’nin fiyatlarının 2.cil piyasadaki ile eşit olacağını düşünmektedir.

BTCST Yorum ve Analiz:

BTCST coin piyasaya binance borsasında listelenip 80 dolar fiyatında işlem görmesi ile kripto piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Bitcoin madenciliği, Bitcoin yükselirken güzel kazançlar sağlayabilir fakat unutmamak gerekir ki hashrate fiyatları piyasadan bağımsız olabilir ve şişirilebilir. Hashrate fiyatları incelenmesi gereken bir konudur.

Hashrate fiyatlarının etkilenebileceği bir çok etken bulunmaktadır. Bunlardan birisi de yeni bitcoin madenciliği yapan cihazların çıkarılmasıdır. Yeni çıkarılan cihazların hashrate güçleri, piyasadaki bulunan cihazlardan çok çok yüksek olabilir. Dolayısı ile önceden çıkarılan madencilik cihazları elektrik parasını karşılayamayabilir ve işlevsiz kalabilmektedir.

Bitcoin madenciliği ve kripto para madenciliği dinamik bir piyasaya sahiptir. Dolayısı ile yeni çıkan teknolojilerin sürekli takip edilmesi gerekmektedir. Bitcoin zorluğu sürekli artacağından BTCST fiyatları (hashrate fiyatı düşeceğinden dolayı) BTCST fiyatlarının sürekli düşmesi sürpriz olmayacak ve kripto paranın tokenomisi gereği aylık bazda sürekli düşüş gösteren bir fiyata sahip olacağını öngörmek ise bir uzmanlık dahi istememektedir. BTCST token, 1 milyon token ile piyasaya sürülmüştür. Tekniksel anlamda uzun vadede muhtemelen arzı sınırsız ve fiyatı uzun vadede sürekli düşecek bir kripto para olması büyük bir olasılık gözükmektedir.

Ekip tarafından kripto para arzının sabit olduğuna dair açıklamaların olmaması da büyük bir etkendir. Bu yüzden kısa vadeli yükselişler uzun vadede mutlaka yerini düşüşe bırakabileceği, kripto para madenciliği piyasası dinamikleri gereğince, mümkün gözükmektedir. Fakat ekip kripto para ekonomisini yeniden modellendirir ve yeni bir modele geçerse, Bitcoin madenciliğine giriş için pratik bir yol olarak görülebilir BTCST.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz