BZX protokol sahipliliğinde çıkarılan Bzrx kripto para birimi, fulcrum ve torque platformu üzerindeki işlemlerden ücret paylaşımı ve protokol ücret gelirleri elde etmenizi sağlayan bir değer olarak karşımıza çıkıyor!

Bzrx token alt yapısında bulunan fulcrum.trade ile hem borç verebilirsiniz hemde kripto para piyasasında merkezsiz bir şekilde kaldıraçlı işlem yapabilirsiniz.

  • Kripto para ile borç verme – borç alma

Bzrx platformunda hem kredi çekebilirsiniz hemde kredi çekmek isteyenlere fon sağlayabilirsiniz. Bunu tamamen merkezsiz bir mekanizmaya oturtan BZRX güvenli bir şekilde borç almanızı ve borç vermenizi sağlayan üstelik hiç bir aracı kurum olmadan bunu yapabilen nadir projelerdendir.

– Kripto para marj ticareti
Bu platformun diğer bir işlevi ise marj ticaretidir yani kaldıraçlı işlem yapabileceğiniz bir piyasa sunmaktadır.  Sistemde 2,3,4,5x kaldıraçla işlem yapabileceğiniz alternatifler bulunmaktadır. Enstrümanlar (işlem yapabileceğiniz piyasalar) olarak ise şuan ETH, wBTC, ZRX, KNC, UNI, LEND, LRC ve COMP tokenleri ile sınırlıdır.

Bzrx tokenlerinin sağladığı faydalardan tam olarak bahsetmek gerekirse;

– Ücret Paylaşımı
– Oluşturma komisyonu: %0.09
– işlem ücretleri: %0.15
– faiz ücretleri: ödenen faizin %10 u olarak tanımlanmıştır.

dipnot: İlerleyen süreçte tokenlerinin sahipleri yani DAO’lar bu ücretleri değiştirebilir kaldırabilir.

Bu ücretleri haketmek için BZRX tokenlerinizi https://staking.bzx.network/ üzerinde kilitlemek gerekiyor. Hakettiğiniz ücretleri ise istediğiniz tek tık ile talep edebilirsiniz.

Staking panosu aynı zamanda sizin için ücretlerinizin bir muhasebesini de tutacak istediğiniz zaman görebileceksiniz.

Token modellemelerini yaparlarken tokeni 2 ye ayırmışlardır 2.token olan vBZRX ten bahsetmek gerekirse:

Şuanda 1.030.000.000 olan toplam token sayısı 140 milyonu BZRX olarak çıkarılmıştır. Geri kalanı ise 6 ay kilitlendi ve 6 ay sonra vBZRX leri BZRX e çevirmek suretiyle 3.5 yıl boyunca,her ay toplam tokenlerin 1/42 si BZRX e çevrilecektir. 2024 haziran ayinda ise tüm vbzrx tokenler, Bzrx e çevrilmiş olacaktir.

VBzrx in Bzrx e göre tek dezavantajı ise token üzerinde %50 oylama gücü sağlıyor. Yani yukarıda belirtildiği gibi platform üzerinde bir değişiklik yapılmak istenirse %50 oy gücü sağlayacaktır sahiplerine.

Geri kalan özellikleri ise BZRX ile aynıdır. Protokol üzerindeki tüm işlem ücretleri ve kar payı dağıtımlarını BZRX ile aynı oranda hakedecektir.

Dolayısı ile uzun vadede BZRX ile vBZRX e yatırım yapmak aynı mantığı sağlıyorken BZRX/vBZRX fiyat oranı 5 ila 3 arasında seyretmektedir. Şu anda BZRX fiyatı 0.38 dolar iken vBzrx fiyatı 0.10 dolar civarlarında gezinmektedir.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz