Convex Finance (CVX Token) Nedir

Convex Finance (CVX Coin), Curve merkezsiz uygulamasında işlemler yapabileceğiniz, işlemleri kolayca görüntüleyebileceğiniz ve ayrıca Curve ödüllerinde güçlendirmeye sahip merkezsiz platformdur.

Convex’te likidite sağlayıcılarına ödül olarak CVX kripto paraları, sağladıkları faizin yanında ödül olarak dağıtılmaktadır. Ayrıca Convex’te işlem ücretleri CVX Token ve CRV token sahiplerine dağıtılmaktadır.

Curve ”Boost” mekanizmasından Convex DAO’nun sahip olduğu CRV kripto paralarından da belirli bir komisyon oranında yararlanmanız da mümkündür.

Convex Finansı anlayabilmek için öncelikle sabit değerli kripto borsası olan Curve DAO Token‘i anlamak gereklidir. Curve, sabit değerli kripto (stabilcoin) sahiplerine işlem ücretleri kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda 350 yıl boyunca Curve (CRV) ödülü dağıtmaktadır.

Convex Finans, Curve kripto borsasındaki ve kısmen Yearn Finance (YFI) işlemleri kolaylaştırır ve tek bir ara yüz sunar. Aynı zamanda kripto para likidite sağlayıcılarına bu protokolü kullandıkları için CVX kripto ödülleri dağıtır.

Convex Finance (CVX Token) Özellikleri ve Geleceği

Convex Finance, Ethereum ağındaki işlem ücretleri nedeniyle Curve ekibi tarafından oluşturulmuştur. Ekip karmaşık işlemleri tek bir platformda toplayıp, işlem ücretlerini de düşürmüşlerdir.

Curve’de onlarca sekmelerde yapılan işlemler, Convex’te bir kaç sekmeye düşürülerek kullanıcı dostu bir ara yüz oluşturulmuştur. Bu ara yüz kolaylıkla yönetilebilir ve işlem ücretlerinden tasarruf sağlanabilmektedir.

Curve’de 3 4 işlemde yapabileceğiniz yatırımları Convex’te tek tık ile yapmanız mümkündür. Dolayısı ile bu Convex’i bir adım öne taşımaktadır. Aynı zamanda Curve ödüllerinde olan CRV ödül güçlendirme (boost) mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma Curve’de dahi yoktur.

Sabit değerli kripto paralarınızı (USD, USDT, USDC, BUSD, LUSD, ALUSD vs..) ve sentetik Ethereum (ETH) ve Bitcoin’lerinizi bu platforma verebilir hem CRV ödülü hem de CVX ödülü alabilirsiniz.

Convex Finance (CVX Coin) Yorum ve Analiz

Convex toplamda 100 milyon adet çıkarılacaktır. %10’u ekibe ayrılan CVX tokenların geri kalanının tamamı neredeyse bu platformu kullanan kullanıcılara dağıtılacaktır.

Curve platformunda veCurve kitleyen kullanıcılara airdrop yoluyla dağıtım yapılarak başlatılan kripto parada merkezsizlik sağlanabilmiştir.

İlk 2 haftada 3 milyar dolar kilitlenen bu platform henüz yeni olmasına rağmen bir çok kullanıcıyı platforma çekmeyi başarmıştır. Curve’de kilitlenen yaklaşık olarak 10 milyar doların 3 milyarını sadece 2 haftada bünyesinde toplamayı başaran platform ödülleri ile de yüksek kar vaadi sunmaktadır.

Bu platformda kripto para kilitleyen kullanıcılar bir çok kripto parayı kazanmanın yanında Curve DAO Token ve Convex Finans’ın sahip olduğu CVX ödülleri de almaya hak kazanacaklardır.

Convex Finance Fiyatını en dip fiyat olan, 2.5 dolardan işlem görmeye başlayarak ilk 2 haftada yaklaşık olarak 20 dolara kadar fiyatlarını taşımıştır. Sahip olduğu pasif getiri özelliği ile platformda kilitlenen kripto paralardan pay alabileceğiniz ve uzun vadede staking sistemi ile kar dağıtan bu kripto para şimdiden merkezsiz finansın gözdesi haline gelmeyi başardı.

Convex uzun vadeli kazanç sağlayan yegana kripto haline gelecektir. En kısa zamanda yerimizi alıp pasif gelir sağlamakta fayda var.

Convex Finans üzerinde kilitlenen kripto para miktarı 20 milyar dolara yaklaştı. CRV ve CVX token sahiplerinin elde ettiği gelir miktarı ise ilk 3 ayda 100 milyon doları aştı. Henüz ilk yılı dolmadan ise 600 milyon dolara ulaştıı.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz