dydx kripto borsası

DYDX borsası, dYdX kripto paralarına çeşitli imkanlar tanıyan ve bu kriptolar ile yönetilen merkezsiz kripto borsadır. Ethereum ağı üzerinde katman-2 çözümü olarak kurulmuştur.

Katman 2 çözümü olarak kurulan bu borsa Ethereum ağında kurulmuş diğer merkezsiz kripto borsalarına göre oldukça avantajlıdır. Bu avantaj en çok kendini işlem ücretlerinde göstermektedir.

İşlemlerin anında gerçekleştiği ve neredeyse 0 maliyetle gerçekleşmesi bu merkezsiz borsayı bir adım öne çıkarmıştır.

DYDX Coin Özellikleri ve Geleceği

DYDX ucuz olmasının yanında oldukça güvenlidir. Mobil ile uyumlu olan DYDX, Stark ware katman 2 çözümüyle hızlı ve güvenli hale de gelmiştir.

Şimşek hızında işlemlere izin veren bu borsayı kullanan sayısı 50.000 kişiye ulaşmıştır. Günlük işlem hacmi milyar dolara ulaşan bu merkezsiz kripto borsası yönetişim modeli ile de yenilikçi bir yapı sunmaktadır.

DYDX Yönetişimi ve Staking

Dydx merkezsiz kripto borsası, Dydx kripto paraları ile yönetilmektedir. Dydx yönetimi her kararı DYDX kripto sahiplerine sorarak geliştirme sürecine devam etmektedir.

Bu kripto paraların sahipleri DYDX borsası üzerindeki tüm geliştirmelerden sorumlu olmakla kalmıyor aynı zamanda bu platformun ürettiği ücretlerden de pay almaktadır.

Bu sisteme de staking sistemi denmektedir. Merkezsiz kripto cüzdanınızla kolaylıkla stake edebileceğiniz bu kripto paraları bir çok kripto borsasından almak mümkündür.

DYDX Coin Yorum ve Analizi

DYDX merkezsiz kripto borsaları içerisinde L2 çözümü olan nadir platformlardan biridir. Başlangıçta kullanıcılarına airdrop yaparak kriptolarını dağıtan DYDX, kripto paralarının geri kalan kısmını ise çeşitli yollar ile kullanıcılarına dağıtmayı planlamaktadır.

Uniswap, Sushiswap gibi merkezsiz borsalarında listelenerek işleme başlayan bu kripto para yine bu borsalara rakip olacaktır. Merkezsiz kripto borsalarının Binance, Huobi, Bitfinex gibi borsalarının hacimlerine yaklaşması ve gelecekte hacimsel bazda geçeceğine olan inanç bu tür yenilikçi kripto borsaları ile daha pekişeceğe benziyor.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz