Frontiler (FRONT Coin), merkezi olmayan merkezsiz finans çözümüdür. FRONT kripto paraları ile USDF1 kripto parası basılabilir. USDF1, 1 dolara endeksli kripto para birimidir. Front Bugüne kadar Ethereum, Binance Chain, BandChain, Kava ve Harmony için merkezsiz finans (defi) desteğinde bulunmuşlardır. StaFi Protokolü ile Polkadot ekosisteminde çözüm üretmek isteyen kripto para birimi FRONT, Serum kripto parasının ekosistemine de dahil olmayı istemektedir.

Frontier USD, OIN Finance ortalıklığı ile kurulmuştur. OINDAO, merkezi olmayan finans çözümüdür. İlk merkezi olmayan stablecoin basma aracı olan OIN Finance, Frontier projesine USD basabilme yetkisi vermektedir.

Frontier aynı zamanda bir merkezsiz cüzdandan daha fazlasıdır. Metamask, Trust wallet, Coinbase wallet gibi tüm merkezsiz uygulamar ile etkileşime girebilmektedir. Frontier uygulamasını apple store yada google play uygulamalarından indirebilmekte mümkündür.

Frontier Nedir? Getirdiği Çözümler Nelerdir?

Frontier blokchain piyasasındaki bir çok soruna çözüme getirmeyi amaçlamıştır. Bu çözümleri çözen ve gelecekte bunlar ile ilgili çalışmalar yapmayı planlayan Frontier’in sorunlara bakış açısını inceleyeceğiz.

Piyasada, kullanıcıların tüm DeFi portföylerini herhangi bir yerden takip etmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan ürün sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile borç verme, ödünç alma, stake etme, varlık takası ve likidite sağlama , kullanıcılar için acı verici deneyimlerdir.

Frontier, Compound, Maker, Synthetix, Aave, InstaDApp, Uniswap, bZx, Balancer, ve Curve kripto para projelerindeki bakiyeleri kontrol eder ve işlem yapabilir düzeydedir. İlerleyen süreçte yeni protokol ekleme seçeneklerini de getiren ekip, merkezsiz finans projelerindeki karmaşıklığı da gidermiştir.

Frontier, aynı zamanda bu merkezsiz finans (Defi) ürünlerine bağlanırken sahip oldukları kripto paraları kendi cüzdanına çekmez veya kilitlemez. Dolayısı ile sadece bir ara yüz çözümü olan frontier insanların güvenliliklerinde bir zaaf yaratmaz.

Frontier (FRONT) Analiz ve Yorum

Frontier merkezsiz finans projelerini destekleyici teknolojisi ile fark yaratmıştır. Güvenlikten ödün vermeyen blok zincir teknolojisi ile insanları adeta büyülemiştir. Uygulamaların bir çok geleneksel uygulamalardan indirilebilir oluşu ise kullanıcılara erişebilme imkanı tanımıştır.

Front son zamanda yaptığı anlaşmalar ile USD basabilme yetkisine de sahip olmuştur. Böylelikle Frontier ekosistemi yeni bir değere kavuşturmuştur. Front Kripto paraları USDF1 basabilme yetkisine sahip olmuştur. Üstelik bunu tamamen merkezi olmayan bir yapı ile yapabilmişlerdir.

Front kripto parası henüz 2020 yılında çıkmış olsa da geliştirme açısından oldukça ileri bir düzeydedirler. FRONT fiyatı 2021 yılının başlarında 6.4 doları görerek yeni bir rekor kırmıştır. Frontier in sahip olduğu FRONT kripto parasının 2020 yılında ilk işlem gördüğü fiyatları ise 0.72 dolar seviyelerindedir.

Kripto Hayat ile Güncel Kalmak İçin Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz