Harmony (ONE Kripto Para Birimi), Ethereum uygulamalarını ve çapraz zincir işlemlerini ölçeklendirmek için oluşturulmuştur. Sharding mekanizması ile Ethereum ağında ölçeklendirmeye yarayan bu protokole Metamask ile bağlanılabilir ve kolaylıkla ucuz işlemler yapılabilmektedir.

Çapraz Uniswap işlemlerine izin veren bu ağ, Ethereum ağında daha da genişletilerek diğer merkezsiz uygulamaları da kapsayacaktır.

2021 yılı itibariyle Harmony ağında, yaklaşık 44 milyon işlem ortalama 2 saniyede gerçekleşmiştir. Bu işlem seviyesi ve hızı, Ethereum ağındaki işlemlerden az olsa da oldukça ucuzdur.

Harmony (ONE) Kripto’nun Özellikleri

1- İşlemlerin gerçekleşme süresi ortalama 2 saniyedir.
2- Doğrulayıcılar için 1000 kurum özenli bir şekilde seçilmiştir.
3- İşlem ücretleri ucuzdur. İşlem ücretleri $0.000-001 düzeyindedir.
4- Mainnet’e 2019’da geçilmiştir.
5- 4 Shards’a sahiptir.

Harmony (ONE Kripto) Geleceği Hakkında Yorum ve Analiz

Harmony, kripto paralar içerisinde büyük bir sorun olan işlem ücretlerine oldukça pratik bir çözüm geliştirmiştir. Uniswap köprüsü ile Ethereum ağındaki yüksek ücretlere bir çözüm getiren Harmony, Ethereum ekosisteminin tümüne dair çözümler üreteceğini de açıkladı.

Harmony yatırımcıları, ONE staking gelirleri ile uzun vadeli yatırımlar yaparak bu kripto para biriminden oldukça fazla kar elde etti. Staking gelirleri piyasa faiz oranlarının çok üstünde olan bu kripto para, hem değeri ile hem de verdiği faiz ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Piyasaya giriş fiyatı Harmony’nin 0.02 $’idi. 2021 itibariyle yaklaşık 20 cent civarlarından işlem gören kripto para, yatırımcılarına son bir yılda 20 kat kazandırmayı başardı.

Harmony’nin sahip olduğu ONE kripto parasını Huobi, Binance, Gate, Kucoin gibi büyük kripto para borsalarından alabilir ve satabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz