Hifi Finance (MFT) yeniden markalaşma sürecine giderek Mainframe olan ismini değiştirmiştir. Hifi ödünç verme platformu olarak faaliyet göstermektedir. Borç verme protokolü, herkesin sahip olduğu kripto para ile borç alabilmelerini sağlamaktadır. Tokenlaştırılmış kripto paralar, Hifi ile satın alınabilir ve satılabilir hale gelmiştir.

Sabit oranlı borç alma ve borç vermeyi mümkün kılan bu protokol, merkezi olmayan finans açısından oldukça önem taşımaktadır. Hifi finans yönetişimi tarafından onaylanan varlıklara karşı anında erişim imkanı sunan bu platform, merkezsiz bir yapıya sahiptir. Hifi protokolünün sahip olduğu varlıklar, Sıfır kuponlu tahvile benzer şekilde, borç yükümlülüğü gelecek tarihte ödenmektedir.

Hifi Finans çözümü diğer merkezsiz finans projelerinden bir kaç noktada ayrılmaktadır. Piyasanın çok volatil olduğu ortamlarda kredi borçlarının tasviyesi “tasfiye memurları” adı verilen kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu durum protokol dışı insanların merkezi olmayan yapıya müdahil olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda piyasanın çok aşırı oynak olduğu zamanlar, tasfiye memurlarına arbitraj yapabilme imkanı tanımaktadır.

Hifi protokolü ise yeni bir tasfiye mimarisi geliştirmiştir. Bu sistem, tasfiye memurlarını işin içine katmak yerine, borcu ekosisteme geri döndürmektedir. Bu yeni sistem, borçlular, borç verenler ve garantörler arasındaki teşvikleri dengeleyerek çalışır, her biri farklı ve tamamlayıcı bir ekonomik maruz kalma konumunu temsil eder.

Borçlular, bir borç yükümlülüğünü temsil eden teminat ve darphane kripto paralarını yatırır. Borç verenler
Tokenleştirilmiş borç yükümlülüğünü tipik olarak indirimli olarak satın alın ve aktif bir şekilde kullanarak vade sonunda değer elde ederler. Garantörler, teminat hesapları teminat gerekliliğini karşılayamama durumunda faaliyet gösterirler.

Ödünç Verme Protokolü boyunca, Mainframe Token (Hifi Finance) (MFT) oy vermek için kullanılabilmektedir. Yönetişim önerileri, indirimlerin kilidini açma, daha fazla sermaye verimliliği elde etme, artırma protokol ödülleri ve ek kaldıraca erişim sağlamaktadır. MFT stratejileri birlikte kullanım, teminat yeniden tespiti, tasfiye ve uzlaştırmada daha düşük teminat sağlar
temel varlıklara yönelik kaldıraçlı işlemlerde daha verimli bir artışa izin verir.

Hifi Finance, (Mainframe) MFT Coin Analiz ve Yorum

Mainframe ismini Hifi Finance olarak değiştirerek geçmişe dair insanların MFT Token algılarını değiştirmiştir. 2017 yılında çıkan kripto para birimi MFT, yine aynı yıl tarihsel zirvesi olan 0.24 dolara ulaşmıştır. Ethereum ve Bitcoin bazında uzun vadede kaybettiren MFT, 2022 ve2021 yılında alan yatırımcılarına kat be kat kazandırmayı başarmıştır.

Hifi protokolü çok yakında hayata geçecek ve ürünün işlevleri piyasaya hacmi gibi konularda bilgi sahibi olacağız. Şimdilik Hifi finance’nin uygulanabilir bir uygulaması yoktur. İlerleyen süreçte merkezi olmayan finansa oldukça yenilikçi bir çözüm getiren MFT, platform hacimleri ile de konuşulur hale gelecek mi göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz