IOTA, dijital olarak güven sağlayıp daha iyi bir dünya edinmeyi istemektedir. IOTA vakfı tarafından kurulan bu kripto para, sosyal etki, hareketlilikler, akıllı şehirler, dijital kimlik ve küresel ticaret üzerine çözümler geliştirmiştir. Bu çözümler tangle teknolojisi ile etkileşime geçerek, güven sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Sahip oldukları IOTA protokolleri ve Tangle DLT teknolojisi, blok zincirin bir adım önüne geçerek, tamamen merkezi olmayan dağıtılmış defter teknolojisi haline gelmiştir. The Tangle, blockchain teknolojisi ile üç temel sorunu çözerek kripto para hayatında yeni bir çözüm sunmuştur. Bu üç sorunu sıralamak gerekirse, ölçeklenebilirlik, yüksek ağ ücretleri ve merkezileşme.

IOTA aynı zamanda, güvenli veri aktarımı, ücretsiz mikro ödemeler ve cihazlar için güvenli erişim kontrolü dahil olmak üzere, Makineden Makineye (M2M) etkileşimleri kolaylaştırarak insan ekonomisini makine ekonomisine bağlayan açık kaynaklı bir protokoldür.

Nesnelerin interneti çözümü olan ve blok zincir teknolojisi ile nesnelerin internetini aynı potada eritebilen IOTA, rakiplerinin sahip olmadığı Tangle teknolojisi ile nesnelerin internetinde bir çok güven sorununu ortadan kaldırmayı başarmıştır.

IOTA Endüstrisi Çözümleri

IOTA bir çok sektörde çığır açan, hem kullanıcıların hem de firmaların bir çok sorunlarını çözen bir kripto para birimidir. Büyük firmaların bir çoğu ile işbirliği yapan ve yıllardır geliştirmelerine devam edilen bu teknolojiler 21.yüzyılın ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

IOTA protokolü nesnelerin interneti çözümlerinde yenilikçi adımlarıyla her sektöre dağılan bir yapıya sahip olmuştur. Getirdiği yeni nesil çözümler önümüzdeki yüz yıllarda en yaygın olan teknolojilerden biri olan blok zincir teknolojisi ile birleştiren bu kripto paranın piyasa değeri ise, bu iki sektörün toplamından çok çok düşük olmasına rağmen gelecekte kullanılabilirliği aşikardır.

Mobilite ve Otomotiv

Birbirlerine bağlı arabalar veya eşyalar üretilebileceği ve bunları güvenilirliğinin nasıl sağlanacağı oldukça tartışmalı bir konudur. IOTA ile mobilite üretilen veriler ve finansal işlemler güvenli bir şekilde ek işlem ücreti olmadan işlenebilmektedir.

Küresel Ticaret ve Tedarik Zincirleri

IOTA, tüccarlar, hükümetler, lojistik ve son kullanıcılar arasında iş birliği sağlayabilir ve güvenilirliği sağlayabilmektedir. Günümüzde prosedürlerin çokluğu ve karmaşıklığı iş dünyasında büyük bir sorundur. Bu sorunların giderilmesi adına verilerin güvenliğini ve tarafların güvenilirliğini sağlayabilmektedir.

Endüstri 4.0

Yeni iş modelleri ve yeni teknolojiler covid-19 ile beraber oldukça hızlı hayatımıza girmeye başlamıştır. İmalat Endüstrisi çok hızlı bir değişim geçirmektedir. Akıllı fabrikalarda akıllı makinaların ağırlığı artıyor, verimlilik artıyor ve atıklar azaltılmaya çalışılıyor. Fakat küresel ödemelerde ve küresel güven piyasasında olan değişimler bunlardan çok daha hızlı bir biçimde gelişiyor.

Esasen Endüstri 4.0’ın merkezinde, makineler arasında güvenilir veri alışverişini ve ekonomik ilişkileri kolaylaştırmak için küresel bir iletişim ve ödeme ağı olacaktır. IOTA ”Endüstri Pazarı” adını verdiği bağımsız platform ile cihazları birbirine bağlayarak, birbirleriyle kaynak ve hizmet ticareti yapan özerk bağımsız olarak ajanlar şeklinde çalışan bir platform yarattı.

IOTA Coin Yorum ve Analizi

IOTA kripto parası uzun süredir geliştirilen ve tüm teknoloji devleriyle işbirliği içinde olan bir kripto para birimidir. Otomobiller, akıllı şehirler, endüstri 4.0 ve bir çok sektöre dair çözümleri olan bu kripto paranın geleceği ise oldukça parlak gibi görünüyor. IOTA Vakfı, dünyayı tamamen güvenilir kılmak isterken, nesnelerin interneti ve blok zincir teknolojileri ile de adeta fark yaratıyor.

IOTA kripto parasını Bitfinex, Binance, Huobi gibi global borsalardan temin edebilirsiniz. IOTA kripto paralarınızı merkezi olmayan cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklamak isterseniz de Trinity Wallet ile güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

IOTA (MIOTA) Fiyatı

IOTA fiyatı işlem günlerinin ilk aylarında 0.52 dolardan işleme açılmıştır. 2017 kripto para balonu sırasında en yüksek seviyesine çıkan IOTA, yaklaşık olarak 5 dolarları görmüştür. 2021 yılının ilk aylarında 1.3 doları gören bu kripto para birimi, 2017’deki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 5 dolardan ise yaklaşık olarak %65 düzeyinde iskontolu işlem görmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz