MicroStrategy 1 milyar 50 milyon dolarlık gelir elde edecek ve Bitcoin’e yatıracak. Bu haber ise kripto para piyasalarında olumlu karşılandı ve Bitcoin fiyatını zirveye taşıdı.

MicroStrategy, nitelikli kurumsal alıcılara 600 milyon dolarlık özel bir teklif sunacak. 1 milyar 50 milyon $ ‘lık özel teklif, yatırımcıların MicroStrategy hisselerine dönüştürebilecekleri temelde düşük riskli tahviller olan dönüştürülebilir kıdemli senetlerin satışını içerecek.

Dönüştürülebilir kıdemli senetlerle birlikte, yatırımcılar, senetlerin toplam anapara tutarı 90 milyon $ ‘lık ek satın alma seçeneğine sahip olacaklar. Özel tekliften elde edilen gelirle MicroStrategy daha da fazla Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şu anda hali hazırda MicroStrategy şirketi 1.4 milyar dolara yaklaşan Bitcoin yatırıma zaten sahip. Son zamanlarda BTC’nin ana akım olarak benimsenmesi ve kurumsal yatırımcıların talebi Bitcoin fiyatlarını en tepeye taşıyor.

MicroStrategy şirketi son zamanlar Bitcoin hakkında farkındalık yaratma konusunda oldukça yol kat etti. Yatırımcılarına herkes için bitcoin adlı bir seminer düzenleyen şirket, Bitcoin’in geleceğine inanıyor.

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e gösterdiği ilgi her geçen gün artmakta. Kurumsal yatırımcıların gösterdiği bu ilginin paraya dönüşerek artması ve her geçen gün yeni alımlar gelmesi, Bitcoin’e olan talebi arttırdı. Bitcoin ETF’lerinin gelebileceği ve insanların bu tür yatırımların popülerleşeceğini düşünmesi ise bir başka etken.

Toplamda kurumsal yatırımcıların almış olduğu kripto para miktarı 1.5 milyon BTC’yi geçmiş durumda. Bunlar sadece büyük şirketlerin belirttikleri ve bilançolaştırdıkları rakam! Peki ya kişisel hesaplarıyla BTC alan ve bunları tutan şirket sahiplerinin kaç BTC’si var? Bunu hiç kimse bilmiyor. En azından şimdilik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz