Neden Bitcoini Tercih etmeliyiz?

– Dünyada artan kürüsel likiditeden dolayı insanlar tuttukları rezerv paranın değerinin ne olacağını tam olarak kestirememektedirler.

– Dünyada ekonomiksel aktivitenin gittiği yön insanlara endişe vermektedir ve bu olası uzun sürecek resesyonun boyutunu kestirmeyi zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla insanlar şeffaf bilgiye sahip olmadıkları için piyasanın yönü hakkında ön kestirimler yapamamaktadırlar.

– Dünya üzerinde Enflasyonun artma endişenin alevlendiği sıralarda aklımıza hemen Bitcoin gelmektedir. Çünkü Bitcoin üzerindeki enflasyon oranı önceden belirlenmiş ve yirmibir milyon adete ulaşana kadar piyasaya sürecek Bitcoin sabitlenmiştir.

Sabitlenen enflasyon Dünya üzerinde çıkabilecek herhangi bir hipertansiyondan korunma yolu olarak tüketicileri Bitcoine yöneltebilir.

-İnsanların kar etme isteği

İnsanlar dolar veya euro gibi rezerv para birimlerini tercih edebilirler bu onları kısa vadede risklerden koruyabilir fakat talep arttığı zaman bu talep merkez bankaları tarafında emilerek rezerv paranın düşüşü sağlanabilir.

Bitcoin de ise enflasyonu belli olan bir parasal değer olarak kalabilen bu varlık yüksek taleplere karşılık verebilir düzeyde olmakla birlikte taleple beraber fiyatının dolar bazında uçuk miktarlar kazandırmasını sağlayabilir.

Karl marx’ın da dediği gibi ”İnsan neye değer verirse, değerli olan ‘o’ dur”

İnsanların 1800 lü yıllarda elmasa değer vermediğinden kaynaklı olarak 1 kilo kakao, 1 kilo Elmastan pahalıydı.

Peki ne oldu da Elmas kakao’nun değerini geçti?

1900 lü yıllarda film endüstrisinin gelişmesiyle beraber insanlar gösteriş etkisi ile Elmasa değer verdiler dolayısıyla Elmas kakaodan daha değerli bir hale geldi.

İnsanların tercihleri kuşkusuz ki fiyatların üzerindeki en temel etken. Günümüzde insanların finansal sisteme olan güveni azaldıkça, kripto para birimlerine olan talep artacak ve bundan da Bitcoin’de olumlu bir şekilde etkilenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz