Paypal kripto para alım ve satımlarını başlattı. Ödeme devi Paypal resmi bir şekilde kullanıcılarına kripto para alabilme, satabilme ve saklama hizmeti vermektedir. İlk etapta ABD kullanıcıları tarafından kullanılabilecek olan kripto para işlemleri ilerleyen süreçte tüm kullanıcıların hizmetine sunulacaktır.

Paypal kripto para işlemlerini üst 20.000 dolara yükseltti. Böylelikle kullanıcılar bu miktara kadar alım satım yapabilecekler. Paypal’ın ”Cryptocurrency pub” platformuna bir çok kullanıcı eklenmeye devam ediyor.

Paypal’ın asıl amacı ise Dünya çapında 26 milyon satıcıya kripto para alım işlemleri hizmetini başlatmak. Kullanıcılara ödeme esnekliği sunmayı amaçlayan bu adımla Paypal güvenlik sistemleri ile en üst düzey hizmeti vermekte kararlı.

 Kripto para günlük hayatımıza girmeye başlıyor. Kripto para ödeme sistemlerinin insanlar tarafından benimseneceğini belirten bir çok şirket sahibi bu yönde adımlar atmaya devam ediyor. Paypal CEO’su önceki açıklamalarında Merkez Bankası Dijital Paraları hayata geçtiğinde ödeme şirketlerinin bunları benimsemesi ve desteklemesi için çalışmalarına devam ettirmesi gerektiğine inanıyor.

Kripto paralara dair Paypal’ın kısıtlamaları olsa da ilerleyen süreçte bunların kalkacağı tahmin edilmektedir. Paypal üzerinde kripto paraları bir başka birine gönderilmesine izin vermeyen şirket. Aynı zamanda kripto para birimlerini başka cüzdanlara gönderilmesini de izin vermiyorlar.

Bitcoin şirketlerin bu piyasaya girmesi ve ödeme sistemlerinin Bitcoin’i kabul etmesi ile birlikte 16.000$ baremini aştı. Bitcoin için tahminler hala 100.000$ ve 1.000.000$ olarak güncelliğini korumakta.

Paypal için ilerleyen süreçte tüm ödemelerin kripto paraya kayması sürpriz olmaz. Piyasalardaki ”güvenli liman” arayışı insanları Bitcoin’e yönlendirdi. Diğer kripto paraların ise böyle algılanabileceği ise muhtemel bir seçenek olanak görülebilir.

 Geleneksel ekonominin koronavirüs ile beraber zor durumda olduğu bugünlerde yatırımcıların yeni yatırım aracı aramaları etkili olsa da kripto paraların ardındaki yükseliş Bitcoin’in ödeme aracı olarak kabul edilişi ve merkezsiz finans piyasalarının olgunlaşması olarak görünebilir.

Önceki İçerikAnt Grup’un 37 Milyarlık Arzını Xi Jinping Durdurdu
Sonraki İçerikNFT Piyasası, En Büyük 10 NFTs Proje İncelemesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz