raydium RAY nedir

Raydium Coin (Kripto RAY), likidite sağlamak ve pasif gelir elde etmek için Solana ekosistemi üzerinde kurulmuş ve Serum merkezsiz borsasının özelliklerinden yararlanan merkezsiz borsadır.

Raydium diğer merkezsiz borsalarının özelliklerini taşımakla beraber, ekstradan bir kaç özelliğe daha sahiptir. Bu özellikler Raydium projesini diğer merkezi olmayan borsalardan pozitif bir şekilde ayrıştırmaktadır.

Raydium, entegre olduğu borsaların likiditelerine erişebilmektedir. Bu özellik çok az merkezi olmayan kripto borsasında mevcuttur. Ethereum ağındaki işlem ücretlerine nazaran çok daha ucuz işlem sunan Raydium, Solana ekosisteminde en çok kullanılan merkezsiz borsalardan biridir.

Raydium (RAY Token) Özellikleri ve Geleceği

Daha hızlı ve daha ucuz : Ethereum’dan daha hızlı işlem büyüklükleri ve maliyetin bir kısmını oluşturan gas ücretlerinden tasarruf elde etmek için Solana blok zincirinin verimliliğinden yararlanmaktadırlar.

Solana ekosistemi çapında likidite için merkezi bir sipariş defteri : Raydium, Serum merkezsiz borsasının, merkezi limit sipariş defterine likidite sağlar, yani Raydium tüm Serum ekosisteminin sipariş akışına ve likiditesine erişim sağlar.

Alım Satım arayüzü: TradingView çizelgesini kullanırlar. Limit emirleri belirleyebilmek ve alım satımları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen yatırımcılar için oldukça dostane bir çözüm sunarlar.

Raydium dolayısıyla RAY kripto paraları ekosistem üzerinde daha fazla yer edindikçe kullanımı artacak ve insanlara kolay ucuz ve hızlı ticaret deneyimi sunacaktır.

Raydium (Kripto RAY) Yorum ve Analizi

Raydium ekosistemi henüz yolun çok başındadır. Kripto paralarını bu sisteme kripto para sağlayan kullanıcılarına dağıtan Raydium, henüz yeni olması ile beraber oldukça cömert dağıtım mekanizmasına sahiptir.

Toplamda 555 milyon adet oluşturulan kriptoların dağıtımı yıllar içerisinde likidite sağlayan yatırımcılara dağıtılacaktır. Henüz ilk yıl dolmadan 100 milyon adetini dahi dağıtmamış olan Raydium, risk azaldıkça likidite sağlayıcı ödüllerini düşürecektir. Bu durum hem Rayidum kripto paralarına sahip olmanın maliyetini artıracak hem de fiyatsal anlamda olumlu bir etki gösterecektir.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz