data coin nedir kripto hayat

Streamr (Data coin), gerçek zamanlı verileri merkezi olmayan şekilde sağlayan platformdur. DATA token ise Streamr Network’de kullanılan Ethereum (ERC-20) tabanlı kripto para birimidir.

Durdurulamaz veri akışlarını küresel bir açık kaynaklı eşler arası ağ üzerinden dağıtmaya yarayan Streamr, gelecek yüzyılın yeni veri ekonomisinin oluşturulması için çalışmaktadır. Ölçeklenebilir kitle kaynaklı veri kümeleri olan Data Unions kullanıcı verileri için yeni etik iş modelleri oluşturmaktadır.

Stream aynı zamanda verilerden para kazanma özelliği ile de diğer kripto para projelerinden bir adım öne çıkmaktadır. Kendi özel alt yapılarınızı kurmadan, kullanıcı verilerinin değerlerini ortaya çıkarabilirsiniz. Veriler , Streamr Pazar Yeri‘nde satılarak kullanıcıların mikro ödemeler ile teşvik edildiği bu platform, kitle kaynaklı veri kümesi olma özelliğini de taşımaktadır.

Verilerinizden para kazanmak için ise yapmanız gereken şey, kullanıcı izinleriyle veri kümeleri oluşturmanızdan geçmektedir. Aynı zamanda veri gelirlerini paylaşarak kullanıcılarınızı ödüllendirebileceğiniz bu platformda elde edilmesi zor verileri edinmek için teşvikler de oluşturabilirsiniz.

Streamr (DATA coin) Ne İşe Yarar?

Streamr, ödemeleri ve veri izinlerini güvence altına almak için Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmeler kullanmaktadır. Bir ERC-20 standart kripto parası olan DATA, yerleşim için ve ağ düğümlerini veri aktarımı için bant genişliği sağlamaya teşvik etmek için kullanılır.

Bu sayede güvensiz aracılar ortadan kaldırılır, mikro ödemeler kolaylıkla yapılabilir ve veri paylaşanları da ödüllendirmeniz mümkün olmaktadır.

GSMA, BOSCH, Union Bank gibi büyük şirketler ile çalışan ve merkezi olmayan organizasyonlar (DAO) ile işbirliklerini geliştiren kripto para birimi DATA, kullanım alanlarını gittikçe genişletmektedir.

Streamr (DATA) Coin Yorum ve Analizi

Streamr platformu merkezi olmayan veri platformları arasında büyük bir fark yaratarak verilerinizden para kazanmayı sağlamıştır. Son zamanlarda Facebook’un yarattığı skandal ile verilerin gizliliği daha çok gündeme gelse de ilerleyen süreçte en temel konulardan biri olmayı sürdürecektir.

Veriler geleceğin petrolüdür. İlerleyen süreçte veriler çok daha fazla para edecek ve insanlar verilerini satarak para kazanacaktır. Bu tür platformların artması ile verilerin önemliliği daha çok artacak ve insanlar verilerine daha çok sahip çıkacaktır. Akıllı sözleşmelerin güvensizliği kaldırdığı ve mikro ödemeler yönünde fark yaratması ise data satışının kolaylığını sağlayacaktır.

Streamr (DATA Coin) Nereden Alınır?

Streamr platformunun kripto para birimi olan DATA coin, Binance, Gate, Hotbit, Bitfinex gibi merkezi borsalardan alınabilmektedir. Aynı zamanda merkezsiz borsa olan Balancer üzerinden de kendinize ait cüzdanınız ile bağlanıp alabilmeniz mümkündür.

DATA kripto parasının fiyatı ise ilk çıktığında 0.07 dolar olmuştur. 2017 yükselişinde 0.46 doları gören kripto para birimi, en yüksek seviyesine yine o yıl ulaşmıştır.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz