Tether, 1 Dolar’a veya 1 Euro’ya endeksli sabit değerli kripto para birimidir. Euro ve Dolar’a sabitlenen bu kriptoların dayanak varlığı, Tether tarafından bankada saklanmaktadır. Tether’in en çok kullanıldığı ağ Ethereum, Bitcoin, EOS, Tron ağlarıdır.

Tether’larınızı bu kripto para ağları içerisinde kolaylıkla alabilir, satabilir ve saklayabilirsiniz. Tether ilk başlarda  ABD Doları (USD), Euro (EUR) ve denizaşırı Çin Yuan’ını (CNH) desteklemeyi planlamaktadır. Daha sonra diğer kripto para birimlerini de desteklemeyi planlamaktadır.

Tether rezervleri şeffaftır. Günlük olarak yayımlanan bu raporları inceleyerek kripto ağlarında üretilen paraların dayanak varlıklarını görüntüleyebilirsiniz. Üretilen kripto para değeri kadar hazinesinde Amerikan doları bulunduran Tether geleneksel piyasa ile kripto para piyasasını bir araya getirmiştir.

Tether (USDT ve EURT) Coin Özellikleri ve Geleceği

Blok zincir teknolojisinin güvenlik ve şeffaflık avantajlarından yararlanarak Bitfinex ve Coinbase gibi büyük borsalar tarafından benimsenen bu sabit değerli kripto para, Tether Limited şirketi tarafından oluşturulmuştur. Direk Bitfinex ve Coinbase gibi borsalardan kimlik doğrulama ile dolar, Euro ve Yuan ile Tether basabilirsiniz. Aynı zamanda kripto piyasalarından da önceden oluşturulmuş Tether’ları alabilmeniz mümkündür.

İnternet üzerinde iş yapan şirketlerin, müşterilerine aşina oldukları kripto para birimi yani dolar ile iş yapabilmesinin önünü açan Tether hem geleneksel piyasada hem de kripto para piyasasında oldukça benimsenmiştir. Finans kurumlarının bürokratik işlemlerinden kurtularak kolaylıkla para transferi yapabilmenizi sağlayan tether, ödemelerde yeni bir alternatif ödeme sistemi oluşturmuştur.

Blockchain’in insanlara sunduğu avantajlardan faydalanmanızı sağlayan bu kripto para ”kendi bankanız olabilme” yeteneğini de insanlara kazandırmıştır. Kripto para cüzdanlarını kullanarak kolaylıkla ”size ait” dolarınıza sahip olabilirsiniz.

Merkezsiz oluşu ile hiç bir kurum riski taşımayan bu varlıklar dijital ödemelerde oldukça yaygın hale gelmeye başlamıştır. İşlem ücretlerinin sadece bulunduğu kripto para alt yapısındaki ağ ücretleri ile sınırlı olan bu kripto paranın saklaması ve gönderilmesi oldukça ucuz bir ücret ile fiyatlandırılmaktadır.

Tether (USDT ve EURT) Coin Yorum ve Analizi

Tether, popüler olarak Ethereum ağında kullanılmaktadır. Toplam arz içerisinde neredeyse yarısına sahip olan Ethereum’u, Tron ağı ve Bitcoin (omni ve liduid protokolü aracılığıyla) takip etmektedir. Dijital kripto paralar içerisinde geleneksel para ile ödeme yapmayı sağlayan kripto para çözümü Tether oldukça başarılı olmuştur. İlerleyen süreçte sağladıkları şeffaflık ve güvenlik ile birlikte tether talebi, insanlar tarafından artması hatta günlük hayatımızda kullanılması beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz