Bitcoin kurum ve kuruluşların yatırımı ile yükselmeye devam ediyor. ABD’deki şirketlerin toplam alımları toplam 1.151.618 BTC düzeyine ulaştı. MicroStrategy şirketi 70.470 BTC ile halka açık fonlarda liderliği elinde bulunduruyor.

Grayscale ETF leri ise 572,644 BTC ile ETF piyasasında lider konumdadır. ETF talebinin henüz çok daha yeni olmasını rağmen bu düzeye ulaşması ise çok kısa bir zamanda oldu. Bankaların ve aracı kurumların entegre olması ile bitcoin fiyatlarının yükseleceğinden ve küçük yatırımcıları tekrar piyasaya çekebileceğinden ETF görünümü oldukça önemlidir.

MTGOX mağdurları 141,686 BTC sine kavuşacağı günü bekliyor. Tarihin en büyük vurgunlarından olan MTGOX vakası ve davaları hala devam ediyor. İnsanların 141,686 Bitcoin’e kavuşunca satıp satmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin teknik analizi yapma gereği duymadık. Çünkü kripto paralar yükselirken ve yeni zirvelere ulaşırken, teknik analiz etkisiz kalıyor. Bitcoin grafiğinden görebileceğiniz gibi büyük yükseliş gelmiş gözüküyor. Aralık ayı analizimizde 2 analizimiz de de büyük yükselişin gelebileceğinden bahsetmiştik.

Bitcoin için ilk psikolojik hedef olan 100.000$’ın görülebileceği ve daha sonrasında tüm kripto para piyasasının beklediği 1 milyon dolar hedefinin gelebileceği kulaktan kulağa gezinmektedir. Fakat 100.000$ dan sonra 250.000$ ı bir sonraki hedef olarak göstermek daha akılcı ve gerçekçi bir bakış açısı olacaktır.

Merkez Bankalarının delice para bastığı bu dönemde, enflasyondan etkilenmeyecek ve aracı kurum riski bulunmadan özel cüzdanlarınızda tutabileceğiniz Bitcoin’ler insanlar tarafından benimsenmeye başlandı. Toplumsal olayların arttığı ve aracı kurumlara güvenin yavaş yavaş azaldığı bu ortamda Bitcoin iyi bir alternatif gibi duruyor!

Kurumsal şirketlerin talebi arttıkça fiyatta da yükseliş baskısı görülmesi muhtemel olan ve insanlar gözünde Dijital altın olarak görülen Bitcoin yükselişine yeni mi başladı? sorusu herkesin aklını meşgul ediyor. Bitcoin’in kullanıldığı alanlar artıyor ve gelişmiş ülkeler Bitcoin ATM’lerini her köşe başına koyuyor. Dijital ödemelerde bir devrim mi geliyor ?

Bunun cevabı kesinlikle “evet”!

Önceki İçerikTheta Network Token (THETA) Nedir?
Sonraki İçerikPonzi (Saadet Zinciri) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz