Chainlink(LINK) Temel ve Teknik Analiz

Chainlink temel analizi:

Chainlink projesi merkezsiz finans (defi) projelerini gerçek hayatımıza bağlama rolünde bir köprü görevi görmesinden kaynaklı olarak defi projelerinin artması ile birlikte ve Chainlink Oracles kullanma ihtiyacı da artmıştır.

Merkezsiz finans (defi) projelerinin hayatımıza daha çok girmesi ile birlikte şuan ki projelerin işlevlerinin de artması beklenmektedir. Defi projelerinin işlevlerinin artması demek geleneksel dünya ile blok zincir arasında köprü kuran projelerin kullanımının daha çok artması beklenebilir!

Böylelikle son dönemde oldukça revaçta olan LINK gerek işlem hacmi ile gerekse fiyatı ile bir boğa sezonuna girdiği görülmektedir. Fakat orta vadede ani yükselişler yerini düzeltmeye bırakabilir!

Chainlink Teknik Analizi :

Chainlink orta vadeli teknik analizimizde orta vadeli bir yön seçmeye çalıştık

Teknik analizimin bel kemiğini oluşturan hatlar şubat ve mart aylarında hacimsel artışın geldiği döneme rastlamaktadır. 2$ ile 5$ arasında seyreden Chainlink projesi ağustos ayı içerisinde fiyatını 7$ ila 10$ arasına taşımayı başarmıştır.

Her hangi bir düzeltme yapacağı varsayımı ile Chainlink fiyatını 15 ila 16 dolar arasına sertçe anlık bir gevşeme yapacağı beklenebilir. Fakat  uzun vadede Chainlink in yükselişinin durdurulamayacağı ve uzun vadede fiyatını belirli bir seviyeye taşıyabileceği açıkça bellidir.

Bu seviyelerden yatırım yapan yatırımcıların ise Bitcoin ve Ethereum bazında kazançlarının düşüş gösterebilir. Çünkü kısa sürede yükselen chainlink fiyatı yerini düzeltmeye bıraktığı zaman, kripto para piyasası yükselişe geçebilir, böylelikle ethereum ve bitcoin yükselişinden mahrum kalabilirsiniz.

Kısa vadeli destekler: 19 $ – 17$  ve 15 $ seviyelerinden geçmektedir.
Orta vadeli güçlü destek: 14$ ile 11$ seviyelerinden geçmektedir.

Direnç seviyeleri ise öncelikle psikolojik bir seviye olan 20$ ila 25$ olarak önümüzde beklemektedir.

Chainlink projesi üzerine yeni haber akışları ve kullanım alanları ile haberler fiyat akışını etkileyeceği unutulmamalıdır! Kısa vadede büyük bir yükseliş yaşayan Chainlink’in öncelikle bir salınma hareketi daha sonra ise yatay bir sürece bağlayabileceği ise unutulmamalıdır !

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz