Ethereum 2.0 a yolculuk!

Ethereum 2.0 ağına geçişte önemli bir güncelleme 4 ağustosta hayata geçirildi. Ethereum un sahiplerinden olan vitalik buterin tarafından önce twitter paylaşımı olarak
paylaştığı ve daha sonra discord kanalında paylaşıldı. Ethereum geliştiricisi Buterin ethereum 2.0 yolunda gerçekleştirilen güncellemelerin test ağı olan  faaliyete geçirildiğini duyurdu. Ethereum ağında bu yeni güncellemenin ağı çökertebileceğine dikkat geçen bazı geliştiriciler olsa da Vitalik Buterin ethereum ağında işlem maliyetlerinin artmasından kaynaklı olarak ethereum ağının güvenliğinin tehdit edildiğini açıkladı. Dolayısıyla bu açıklama ethereumun 2.0a geçişinin ne kadar gerekli olduğunuda öne çıkardı.

Ethereum topluluğu saniyede 100.000 işlem destekleyebilecek Ethereum 2.0 güncellemesini bekleseler de bu 4 ağustostaki güncellemenin başarılı olması ile birlikte Eylül ortalarında geçerli olacak yeni güncelleme ile ancak 2000 ila 3000 tps (işlem) e ulaşılabileceğinin altını çiziyorlar.

Ethereum aşama 0 ile 5 ila 10 yıl içerisinde ethereum 2.0 a tamamen geçiş yapmayı planlamaktadır. Daha önceden yapılan test çalışmalarında pos algoritması safir ağında test amaçlı çalıştırılmış ve test amaçlı çalıştırılan ağa minimum 32 ethereum ile katılanlar ödüllerini almıştır.

Ethereum test ağı çalışmaları sırasında Ethereumun yıllık pos staking geliri de belli olmuştur. ilk zamanlarda yüzde %17 lik bir verim öngürülürken uzun vadede %5.6 da sabit kalması bekleniyor.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

 

Önceki İçerikDolar, altin, euro rekora doymuyor!
Sonraki İçerikNeden Bitcoini Tercih etmeliyiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz