Ethereum ağındaki Dapp kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. İncelenen veriler doğrultusunda en büyük 10 merkezsiz uygulamalara baktığımız zaman 1.000.000 benzersiz cüzdan adresinin işlem yaptığını görebiliyoruz.

Raporda belirtildiği gibi son 1 ayda %94 ü merkezsiz borsalarda ve merkezsiz finans projelerinde kullanıcı sayısı 952,920 kişi olmuştur.

Crypto.com, Compund ve Uniswap, günlük aktif cüzdanların % 90’ını temsil etmektedir.. Crypto.com, son 30 günde neredeyse yarım milyon günlük aktif cüzdanla öne çıkıyor.

Uniswap üzerinde tekrar yeni bir airdrop özelliği çıkacağını belirten ve forumlarda tartışılan topluluk geri bu oylamadan vazgeçmiştir. Dolayısı ile uniswap üzerinde yeni adres açan kullanıcıların bu ayki işlemlerinin tekrar edemeyeceğini varsayabiliriz. Fakat Uniswap düzenli alım satım ile uğraşan tüccarların da bu ay içerisinde Merkezsiz Finans projelerinin durgunluğu sebebiyle bekle – gör moduna geçtikleri söylenebilir.

 Koleksiyon ürünleri ve Merkezsiz Oyunlar Yükselişte

Bu sene kripto paralardaki artış gözden kaçmadı. Ethereum’un sahip olduğu değerler bütünü ise bu kripto para ile beraber artışa geçti. Dex ve lending çözümlerden sonra 2 kategori ortaya çıktı. Rarible ve blokzincir oyunu Axie Infinity.

Rarible Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş açık kaynak kodlu bir alım satım platformudur. Kullanıcılar NFT tokenleri basabilir, alabilir ve satabilir. Rarible eylül ayında yönetişim tokenlerini piyasaya sürdü. Böylece kullanıcılar platformda daha da arttı.

Rarible platformuna sanatçıların akın etmesi ile birlikte sanatçıların ürettikleri değerlerin kalitesi düştü. Böylelikle takım duruma müdahale ederek listeleme ücretlerini hayata geçirdi.

Ethereum blok zinciri sadece merkezsiz uygulamalar (DeFi) ın benimsenmesini teşvik etmekle kalmıyor yenilikçi projelere de ön ayak oluyor. Oyun sektörünün de gelişmesi ile birlikte yeni oyun firmalarının NFT pazarına girmesi bekleniyor.

Futbol Kulüpleri de NFT’yi tercih ediyor

Bu ayın başlarında Alman BundesLiga ligindeki dev futbol kulübü Bayern Münih’te NFT pazarına giriş yaptı. Ethereum tabanlı Sorare platformuna kaydolan futbol devi fantezi futbol oyununa kaydoldu.

Önceki İçerikDeFi Projeleri 16M$ Hacklendi! Uniswap Likidite Ödülleri Bitti!
Sonraki İçerikEthereum 2.0 Güncellemesi İçin 115.000 Eth Toplandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz