Ethereum Temel ve Teknik analiz 14.08.2020

Ethereum ani yükseliş yapabilir. Öncelikli olarak temel analizimizi daha sonrada teknik analizimizi incelemenizde fayda var

Temel Analiz:

Ethereum 2.0 haberlerinden sonra yükseliş trendine giren Ethereum son zamanlarda Bitcoin gibi yataya bağlamış görünüyor.  Son 2 haftadır Ethereum fiyatı yataya bağladı fakat bu yataya bağlama yeni bir haber akışı ile birlikte yukarı doğru yükseliş gelebilir.

Temel analizin teknik analizin üstün olduğu zamanlar genelde haber akışının yoğun olduğu zamana denk gelmektedir. Haber akışı yoğun dönemlerde teknik analizle bağlamı kopan ethereum yükseliş trendine de girebilir !

Teknik Analiz:

 

ETHEREUM kısa vadede yükseliş trendine girmiş gözükse de aynı yükseliş trendi içerisinde
düzeltme yapması muhtemel görünüyor.

Güçlü destek seviyesi: 260$ olan ethereum diğer destek seviyeleri ise 340 ve 365 seviyelerinden geçmektedir. Yükseliş trendinde olan ethereum da salınma hareketi anlık olarak 20 ila 30$ oynamasına sebebiyet verse de güçlü bir yükseliş için 400 ila 380 $ seviyeleri arasından kurtulup aşağı yönlü yada yukarı yönlü 4 saatlik grafikte en az 4 kez kapanış yapması gerekmektedir. Bu atağın kesinleşmesi için ise 3 gün üst üste kapanış yapması gerekmektedir.

400$ üzerinde 3 gün üst üste kapanış yapan Ethereum’un yönü muhtemelen orta vadede 800 $ olacaktır. Bu yükselişleri kısa vadeli al sat ile değerlendirmek isteyen yatırımcılar ise %3 ila %5 arasında bir stop-loss belirlemeli ve buna göre hareket etmelidirler.

Olası senaryo: Bir diğer olası senaryo ise Ethereum’un bir müddet daha yatay seyredeceği yönündedir. Bu dinlenme olasılığı ortalama 4 gün ila 5 gün arasında olacağı yönündedir. Bu senaryoya göre ethereum dan günlük kar etme isteği olan yatırımcılar altcoin leri tercih edebilirler.
ufak bir not: Unutmayın kısa vadeli al sat lar piyasadan kopmanızı sağlayabilir

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz