FTX kripto para borsası kripto para işlemleri ile al – sat imkanı sunan hisse senedi işlemlerini başlattı. Kripto para türev ürünleri içerisinde epey bir hacmi ve çeşitlilik barındıran FTX borsası yatırımcılara her çeşit yatırım imkanı sunmakta kararlı gibi görünüyor.

Hisse senedi işlemlerinde en büyük hisse senetlerini listeleyen kripto borsası geleneksel olmayan finans sistemlerinden de para çekmeyi başarabilecektir. Google , Facebook , Amazon , Apple , Tesla , gibi şirketleri içeren bu listeleme kripto para yatırımcılarına geleneksel piyasada da ödeme yapabilme imkanı sunuyor.

FTX kripto para borsası regülasyonlara uyarak ”hukuki engeli” olan ülkelere yatırım yapma fırsatı vermese de ilerleyen süreçlerde izinlerin alınması ile birlikte herkesin erişimine açılacağı düşünülmektedir.

Kripto para borsası CEO’su nun yaptığı açıklamaya göre: ”İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığımız bu girişim hem hisse senetleri hem de kripto para yatırımcılarının isteklerini, düşünceleri ve yatırım yapabilme ihtiyaçlarını karşılayacaktır”

Şirketten yapılan açıklamaya göre: Örneğin TSLA hisse senedini almak isteyen yatırımcılar FTX borsasından kolaylıkla alım işlemleri yapabilecekler. Böylelikle yatırımcılar TSLA işlem çiftinde işlem yaptığı zaman aynı değerde gelenekse borsalardan hisse senedi alınacak ve saklanacaktır. Dolayısıyla yatırımcılar bu borsadan aldıkları her hisse senedinin finansal piyasalardan alınmış gerçek değeri olan hisse senedi alındığını ve saklandığını bilmelidir.

Editör değerlendirmesi : Geleneksel hisse senetlerinin kripto paralar ile işlem yapılması ve kripto para borsaları tarafından benimsenmesi finansal piyasaların ve geleneksel olmayan piyasaların birleşmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu tür hamleler hem kripto para piyasalarına hem de geleneksel olmayan piyasalara güveni artıracaktır. Bu tür hamleler genellikle kripto para borsalarının biri tarafından atılır ve diğerleri tarafından benimsenir. Hiç kuşkusuz diğer kripto para borsaları aynı adımı atacaklardır.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz