gitcoin gtc coin nedir

Gitcoin (GTC Coin), Web 3.0 için geliştirme yapan yazılımcıların fonlanmasını, iş birliği sağlamasını ve bu sayede geliştirme yapmasını sağlamak üzere geliştirilmiş platformdur. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından da desteklenen bu platformda bir çok açık kaynaklı merkezsiz kripto projesine destek sağlanmıştır.

Kodları herkese açık bir şekilde geliştirilen bu projelere Gitcoin kullanıcılarının hepsi destek sağlayabilmektedir. Bir çok kripto projesi bu platformda yazılımcılardan yardım istemektedir. Belirli ödüller ile yardım eden kullanıcıları destekleyen bu platformda sayısız proje ve sayısız geliştirici mevcuttur.

Gitcoin (GTC Coin) İşlevleri ve Özellikleri

Gitcoin (GTC Token), geriye dönük olarak bağış yapan ve geliştirme yapan tüm kullanıcılara dağıtılmıştır. Böylelikle kripto parada merkezsizlik nispeten sağlanmış oldu. Bu ekosisteme katkı yapan herkes, Gitcoin (GTC Token) lansmanında bu kripto para ile ödüllendirildi.

Tamamen kamu yararına çalışan ve yeni projelere katkıda bulunan bu topluluğun asıl amacı ise Dünya’daki bir çok soruna çözüm getirmektedir. Bu platforma katılmak için ise sadece sahip olmanız gereken şey Github hesabıdır. Yazılımcılar gerek ekosistemde bulunan Gitcoinlerden pay alabilir yada projelerin ödüllerinden pay alabilmektedir.

Gitcoin (GTC Coin) Yorum ve Analizi

Gitcoin bir çok blockchain yazılım geliştiricisi tarafından kullanılan ve geliştirme yapılan bir platformdur. Bu platformu benimseyen geliştirici sayısı ise oldukça fazladır. Bu zamana kadar ekosisteme katkıda bulunan bir çok kullanıcı Gitcoin’den fazlasıyla destek bulmuştur.

İlerleyen süreçte ekosistemde bazı işlevleri destekleyecek olan Gitcoin (GTC Token) ise bir çok yazılımcı tarafından bu ekosistemde çeşitli etkinlikler düzenleyebilmek için hala tutulmaktadır. Yazılımcıların Gitcoin Hackathon’lara katılarak gerek potansiyellerini öne çıkarması gerekse de merkezsiz dünyanın temellerini atması bu platformu daha da önemli bir hale getirecektir.

Toplamda 100 milyon adet çıkarılan Gitcoin kripto paralarının yaklaşık 20 milyon adedi piyasaya sürülmüştür. Geri kalan kısmı Gitcoin ekosistemi tarafından belirlenecek çeşitli ödül kampanyaları ile ekosistemin yararına dağıtılacaktır.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz