Bu sabah merkezsiz finans projelerinden birinde büyük bir olay yaşandı. Harvest finans adlı proje henüz yeni olmasına rağmen insanların riske attığı miktar 1 milyar doları aşmıştı. 

  Bahsedilen bu projede insanlara kolaylıkla getiri sağlayan insanlar bu sabah güne büyük bir şokla uyandılar. Ekibin olay anında kendi yaptığı açıklamayı aktarıyoruz sizlere:

Ekonomik saldırı Curve y havuzu aracılığıyla gerçekleşti. Saldırganlar Curve’deki stabilcoinlerin fiyatını orantısız hale getirerek hasat yoluyla büyük miktarda varlığı yatırıp geri çekti.

Kullanıcıları korumak için y havuzu ve Bitcoin fonlarını kasaya çektik. Bu noktada tüm stablecoin ve Bitcoin fonları kasadadır ( herhangi bir stratejide konuşlandırılmamıştır). Başka hiç bir havuz etkilenmeyecektir böylelikle.

Spesifik olmak gerekirse: kullanıcıları korumak için sabit kripto paraları ve kullanıcıları korumak için BTC havuzunu ve mevduatları bloke etme yolunu tercih ediyoruz.

Mevcut mevduatlar HARVEST kazanmaya devam edecek. Geliştirme ekibi tüm endişeleriniz üzerinde çalışıyor ve yakından ilgileniyor. Lütfen Bizi izlemeye devam edin. ”

Ekipten gelen açıklamalar bu yönde fakat daha önceden denetim şirketleri tarafından incelenmiş ve desteklenmiş bu tip projelerin bir nevi hack olaylarına karışması insanları endişelendiriyor. Bu tip olayların artması sonucu güven algısının inşası kolay olmuyor ne yazık ki. Hali hazırda takım ne kadar fon kaybettiklerini bilmiyor ve bunun HARVEST projesine etkisinin ne düzeyde olacağı ise bilinmiyor. HARVEST fiyatı ise anlık olarak gün içerisinde %50 düşüş yaşamıştır.

 Ekibin son dakika yaptığı açıklama ise :
”Önümüzdeki 16 saat içinde bir otopsi raporu yayınlayacağız ve sigorta seçeneklerinin yanı sıra onarım stratejilerinin değerlendirilmesi de değerlendireceğiz. Gelecekte flaş kredi (flashloan) ekonomik saldırılara karşı gelecekteki riski azaltma stratejileri üzerinde çalışacağız.

Ekip süreci doğru yönetiyor ve ne yaptığını biliyor gibi duruyor fakat kayıp miktarının ne kadar büyük olduğunu kimse bilmiyor. Kayıp miktarı açıklandıktan sonra zararın boyutu daha fazla ortaya çıkacaktır.

Önceki İçerikBitcoin Analiz (Kısa Vadeli Analiz)
Sonraki İçerikDolar, Altın ve Euro Fiyatları Tarihi Zirvesinde! Borsa düşüyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz