Near kripto parası ve ekosistemi itibari ile içerik oluşturucuları, toplulukları ve borsaları merkezsiz uygulamalar ile birbirine bağlayan bir yapıya sahiptir.

Near, blokzincir teknolojisini kullanarak topluluklara ait uygulamalar oluşturabilmenin önünü açmıştır. Kullanıcılar tarafından idare edilebilen bu uygulamalar sizi internetteki bir çok uygulamadan paradan ve diğer her şeyden bir adım öne çıkarabilmektedir.

Near Coin Özellikleri

Ethereum ağında kurulan Near, düşük gaz ücretleri ile çalışmaktadır. 13 kat daha hızlı blok süresi 70 kat daha ölçeklenebilir yapıya kavuşan near, Ethereum ağında 1000 kat daha ucuz bir yapıya sahiptir.

Ethereum ile uyumlu olan Near’da yeni kod yazmaya gerek kalmadan projeleri başlatmak mümkündür.

Ethereum’da geliştirilen merkezsiz uygulamalar kolaylıkla buraya getirilebilir ve kolaylıkla entegre edilebilir.

Near Kripto Paraları ile Neler Yapılabilir?

NEAR’ın kripto para ekonomisi sayesinde Near token sahiplerinin NEAR’daki uygulamaları kullanmaları, ağ yönetimine katılmalarını ve ağa stake ederek token ödülleri kazanmalarını sağlayan bu kripto paranın işlevleri aynı zamanda internette alış verişi de desteklemektedir.

Near’ı bu platform üzerinde geliştirme yaparak kazanmanın yanında çeşitli kripto borsalarında da alabilmeniz mümkündür.

Near Kripto Yorum ve Analizi

Near ekonomisi oldukça gelişmiş dünya çapında geliştiricilere sahip olan bir platform haline gelmiştir. Ethereum ağına nazaran olumlu yönleri olan bu platform blokzincir teknolojisinin gelişimi ile beraber daha fazla kullanılmaya başlandı.

Platformdaki çeşitli ücretler için kullanılan bu kripto para aynı zamanda ekosistemi destekleyen kullanıcı ve yatırımcılara dağıtılmasıyla merkezsiz yapısına kavuşmaya doğru emin adımlar ile yürümeye devam etmektedir.

Platformdaki ücretlerin stake yapan kullanıcılara ve hazineye dağıtılmasıyla gerek ekosistem desteklenmiş gerekse de bu kripto paraya güvenen yatırımcıların ödüllendirilmesi sağlanmaktadır.

Toplamda 1 milyar adet çıkarılan bu kripto paranın tamamı dolaşımdadır.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!

Önceki İçerikFTX Token (FTT) ve FTX Borsası Nedir?
Sonraki İçerikDYdX Coin ve DyDx Merkezsiz Borsası Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz