nft kripto hayat

Merkezsiz finans uygulamalarına olan talep arttıkça, NFT piyasasına olan talepte artıyor. Değiştirilemez ve Kopyalanamaz olan NFT kripto paraları piyasada benimsenirken gerçek dünya uygulamaları da artıyor.

Bir çok kurumsal şirket NFT pazarına giriş yaparken, kurumsal yatırımcılarında ilgisi artıyor. NFT’lerin ilk çıkışı ile beraber Kripto Kediler büyük bir popülerlik yakalamıştı. Kediler Ethereum ağ ücretlerinde büyük bir sıkışıklığa neden olsa da NFT pazarı, Ethereum ağında benimsendi.

NFT piyasası şu anda dijital tapu olarak düşünülüyor. Sahteciliğe karşı alınan yegane önlemlerden biri olan NFT ürünleri, sanat pazarında oldukça benimsendi. İnsanlar orjinal ürünlerini dijital imzalar ile satarak oldukça büyük gelirler elde etti.

Hal böyle olunca NFT sektörü büyümeye devam etti. Bugün sanattan müziğe, oyuna hatta tweetlerin orjinallerine kadar her şey NFTleştirildi. Bu dijitalleştirilen değerler binlerce hatta yüzbinlerce dolar değerinde piyasada işlem gördü. Her geçen gün yeni insanlar piyasaya girdikçe NFT pazarının benimsenme düzeyi de artıyor.

Merkezsiz finans ile etkileşim halinde olan NFT pazarı artık çok daha hızlı büyümeye de müsaitleşiyor. Teminat olarak kullanılabilen NFT’ler kolaylıkla teminat gösterilip, bu NFT üzerinden kredi çekilebiliyor ve NFT daha likit hale getirilebiliyor. Kredi sektörü ile iç içe geçen uygulamalara sahip olan platformların sayısı her geçen gün artıyor.

Değerli bir ürününün kasada kilitlenmesinden çok dijital olarak merkezi olmayan bir alanda tutulması ise çok daha güvenilirdir. Dolayısı ile insanlar kasalara kilitlemek yerine ürünlerini merkezi olmayan ağlarda tutabilir, satabilir ve bunlarla kredi dahi çekebilme durumuna kadar gelmişlerdir.

Önceki İçerikGrayscale Yeni Kripto Dijital Ürünler Sunacak
Sonraki İçerikUnslashed Finance (USF Kripto) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz