pToken’ler zincirler arası uyumluluğu ve birleştirilebilirliği sağlayan bir yazılım aracıdır. Merkezi olmayan finans (DeFi) yani dApp uygulamalarını birbirlerine bağlayan bir araç demek daha doğru olacaktır. PTokens teknolojisi, blok zincirinin doğasında olan bir sınırlamaya çözüm olarak geliştirilmiştir. Zincirler arası birlikte çalışabilirlik tüm kripto paraların bir sorunu olmaya devam ederken pnetwork bunun üstünden gelecek teknolojiyi geliştirmiştir.

İdeal bir merkezsiz finans (Defi) sisteminde, kripto para birimleri borsaları, dapp’ler ve cüzdanlar arası sorunsuz geçişler olmalıdır. Özgürce hareket eden yatırımcı başka bir uygulamaya gerek duymayacak ve böylelikle kripto paraların ve blok zincirinin karmaşık yapısı bir kenara atılacaktır.

Ptoken’lar özetle, her hangi bir kripto paranın her hangi bir blok zincirine bağlanmasını sağlamaktadır.

Ptokens Neyi Amaçlıyor?

Her blok zinciri kendi teknolojik sınırları ile sınırlıdır. Doğrudan bir sonuç olarak, likidite kendi ekosistemi içinde kilitlenmiştir. Likidite büyük ölçüde çok sayıda blok zinciri platformuna yayılmıştır ve tek bir havuzda birleştirilmesi zordur. Bu nedenle, DApp’lerin herhangi bir varlığa erişmesi için etkili çapraz zincir oluşturabilirliğe izin veren çözümler oluşturmak çok önemli hale gelir. pTokens, zincirler arası oluşturulabilirliği etkin bir şekilde sağlar. DeFi DApp‘lerinin herhangi bir kripto para varlığıyla uyumlu olması ve likiditenin bir blok zincirinden diğerine sorunsuz bir şekilde geçmesi için önemli bir bileşendir.

Pnetwork (PNT Token) Staking

PNT yönetişim token’ıdır. Yönetimde yer almak isteyen kullanıcılar ve bundan fayda sağlamak isteyen kullanıcılar. Kripto paralarını DAO modülüne ulaşarak kilitleyebilir. %42’e kadar staking ödülü veren PNT kripto parası, uzun vadeli yatırımcılarını ve sahip olduğu DAO modeline sadık kalarak onları desteklemeyi amaçlamaktadır.

PNetwork’ün pTokens Özellikleri

Kullanıcılar, üzerinde yaşadıkları blok zincirden bağımsız olarak merkezi olmayan finansal sistemden yararlanabilecekken, kendi seçtikleri bir kripto para birimi veya dijital varlıkla hisselerini koruyabilmesini sağlayan pnetworkün temel özellikleri ise şu şekildedir;

pTokenler (pEOS, pBTC ve diğer pToken’lar)

  • Taşınabilir. pTokens, herhangi bir sürtüşme olmaksızın herhangi bir tokenı farklı bir blok zincirine ışınlayabilir. Zincirsiz likidite!
  • Pegged. Her pToken şeffaf bir şekilde ilgili kripto paraya sabitlenir. BTC, ETH, EOS gibi kripto paralar için geçerlidir.
  • Yapılabilir. Merkezi olmayan bir süreç her şeyi şeffaf hale getirir. PTokens DApp aracılığıyla herkes ptoken’lar yaratabilir.

Ptoken’lar farklı kripto paraları Ethereum ağına çekmekle kalmaz aynı zamanda ethereum güvenliğinden de yararlanabilmenizi sağlar. Kripto paranızı pnetwork ile birleştirdiğiniz an bir çok Ethereum projesine yatırım yapabilme imkanına da kavuşursunuz.

PNetwork (PNT Token) Analiz ve Yorum

Pnetwork zincirler arası kripto paralarınızı taşıyan yegane çözümlerden biridir. Bitcoin gibi devasa büyüklükteki fonları ethereum ekosistemine çekmek için tasarlanmış bu yapı oldukça güvenilirdir. Trusted Computing sandboxing tekniklerini kullanarak şifrelenen bu varlıklar zincirler arası işlemleri güvenli kılmaktadır.

Kripto paralarınızı bir diğer kripto paraya çevirirken, aynı değerde sabitlenir. Örneğin; 1 BTC her zaman 1 pBTC‘ye eşittir. Toplamda 70,958,209 PNT coin üretilmiştir. 2021 yılı itibariyla yaklaşık olarak yarısı dolaşımdadır. PNetwork’ün kripto para birimi sembolü ise PNT’dir. PNT’yi Binance, Bitfinex, Uniswap gibi kripto para borsalarında alabilmeniz mümkündür.

Pnetwork platformunda kullanılan PNT kripto parası ise bir yönetişim kripto parasıdır. Yani platformdaki tüm kararları PNT sahipleri vermektedir. Yönetişimde söz hakkı veren bir kripto para olması sebebiyle teknolojiye sahip olma fırsatını veren bu kripto para, zincirler arası işlemler ile yeni bir teknoloji geliştirmeyi başarmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz