Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla, kripto para birimi olan Bitcoin’i ödeme aracı kabul edebileceğini açıkladı. Bu sözünü ise 1.5 milyar dolarlık yatırım ile taçlandırdı.

Şirketlerin bir yatırım aracı olarak değerlendiği Bitcoin, günümüzde ödeme aracı olarak da rağbet görebileceğini gösteren bu yatırımın kripto para piyasasında sevinçle karşılandığını söylemek mümkün. Son zamanlarda kripto para piyasasına yatırım yapan insanların ilgisini çeken Elon, şirketi ile Bitcoin’e yatırım yapması ise çok olumlu bir gelişme.

Geleceği her zaman öngören ve yeni teknolojiler geliştiren, Paypal’ın kurucusu olan Musk, ödemeler tarafında “eskilerden”. Paypal’ı büyük bir yatırım aracı haline getiren ve satıp bugün sahip olduğu şirketleri, yani TESLA ve SPACEX‘i kuran başarılı girişimci, yeni bir sektöre adım attı.

Her zaman yenilikçi olan ve insanların dikkatini çekecek teknolojilerin peşinde olan Musk, ödemelerde Bitcoin’i yenilik olarak görmeye başlıyor. Bitcoin ile bir gün tesla alabilir. Hatta uzaya yolculuk ödemelerinizi dahi Bitcoin ile yapılabileceksiniz! Bu olay elbette ki şu anda mümkün görünmese de ilerleyen süreçte mümkün gözükmektedir.

Covid-19 ile değişen Dünya’da değişimler çok hızlı gelişiyor. Yenilikçi çözüm teknolojisi olan ve ödemelerde merkezsiz bir yapıyı sunan kripto paraları “ödeme ve saklama aracı” olarak kullanmak ise yaygınlaşan bir hal alıyor. Tahmini olarak 2 milyon BTC’ye yakın şirketlerin yatırım yaptığı bu kripto para ise her geçen gün değerine değer katıyor.

2020 yılında 1 milyona yakın BTC alan şirketler, 2021 yılında portföylerine BTC eklemeye devam ediyor. 2020 yılında yükseliş yaşayan kripto paraların yılı ise 2021 yılı olacakmış gibi duruyor.

Önceki İçerikBalancer (BAL Coin) Nedir?
Sonraki İçerikAvalanche (AVAX) Pangolin Borsası ile Yükseliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz