FIO protokol, önde gelen cüzdanlar, borsalar, kripto ödeme işlemcileri, FIO Protokolü aracılığıyla blok zinciri kullanılabilirliği peşinde koşmaya adanmış çeşitli diğer varlıklar ve topluluk üyelerinden oluşan bir endüstri konsorsiyumudur.

Interwallet Operability Vakfı, Cayman adalarında kurulmuştur. Vakıf, gelecekte, topluluğun birçok aktif üyesinin projeye değer katacağı bir Merkezi Olmayan Özerk Konsorsiyum (DAC) olarak faaliyet göstermektedir. FIO’nun vizyonu aynı zamanda protokolün değerlerini de özümsemiştir.

FIO Protokolü, kendi dPoS blok zinciri olan FIO Zinciri üzerinde çalışmaktadır. Dahili ekonomik itici güç olarak, FIO Token, zincire veri yazmak için gerekli tüm ücretleri ödemek için kullanılır. Böylelikle FIO kripto para birimine değer katan ekip, FIO’nun işlevlerini de genişletmiştir.

FIO Token, FIO Protokolünü kullanmak için gerekli olsa da, FIO Protokolü dolaylı ödemeleri kabul edebilecek şekilde tasarlandığından, kullanıcıların doğrudan kripto parayı almasına gerek yoktur. Kullanıcılar, FIO Protokolü kullanımları için, Vakfın kendisi dahil olmak üzere aracılar aracılığıyla ve diğer çeşitli popüler kripto para birimlerini kullanarak potansiyel olarak ödeme yapabilmektedirler.

FIO Token İşlevleri Nelerdir?

FIO özelinde oluşturulan ürünleri kullanmak için gerekli olan kripto para biriminin bir çok işlevi vardır. FIO, adres kaydı oluşturma için gereklidir. Aynı zamanda adresleri yenileme maliyetlerinde de kullanılabilmektedir.

FIO adresini almak ücretli olsa da 2021 itibariyle 100.000 kişi tarafından ücretsiz cüzdan kaydedilmiştir. Ekip insanların benimsemesi için FIO cüzdan adreslerini ücretsiz olarak dağıtmaktadır. Kısa süreliğine bu kampanyadan yararlanıp sizde FIO kripto para biriminin adresine sahip olabilirsiniz.

FIO Protocol (FIO Coin) Analiz ve Yorum

FIO protokol, FIO Blockchain’i hayata geçirerek oldukça önemli bir adım atmıştır. FIO Blokzinciri geliştiricilere kolaylıklar sunmaktadır. Bu kolaylıklardan yararlanmak isteyen kullanıcılara ve geliştiricilere oldukça geniş bir kılavuz sunan FIO, blok zincir karmaşıklığını da azaltmayı amaçlamıştır.

Kullanıcıların işlerini kolaylaştıran ve bir çok merkezsiz cüzdan ile çalışan bu kripto para birimi, kripto para benimsenmesini de artırmayı amaçlamaktadır.

FIO ekosistemi Scatter, Midas, Edge, Guarda Wallet, Coinomi gibi blok zincir çözümleri tarafından desteklenmektedir. Birlikte çalışan ve protokol ürününü geliştiren ve yeni bir blockchain yaratan bu çözüm ilerleyen süreçte adından söz ettireceğe benziyor.

FIO Token Ekonomisi

FIO Tokenları, SLIP-44 standardına sahiptirler. Toplamda 1 Milyar adet üretilen bu kripto para biriminin 2021 1. çeyrek itibariyle, yaklaşık olarak 230 milyon tanesi piyasaya sürülmüştür. İlerleyen süreçte toplam arz olan 1 milyar FIO’ya ulaşması beklenmektedir.

Halka arz ile FIO token fiyatı 0.11 Dolar ile işlem görmüştür. Kısa sürede kullanıcılar tarafından ilgi gören FIO kripto para birimi, 0.41 dolara kadar fiyatını taşımayı başarmıştır. 2021 ilk çeyrek itibariyle 0.34 dolar civarında işlem görmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz